x-kom hosting

Problem z nadaniem praw administratora

Jumper9906
utworzono
utworzono

Witajcie,
Zainstalowałem dzisiaj Windows 10 i chcąc zainstalować sterowniki z płyty przy próbie uruchomienia otrzymuję taki komunikat: "Failed to load Hardware Monitor Driver! This program must run as administrator".
Sprawdzam ustawienia, niby wszystko w porządku:
image.png.579bbc616f2b956d6a535f17f2a37d9a.png
Próbuję uruchomić za pomocą opcji "uruchom jako administrator" - dalej nie działa.
Aktywowałem konto administratora, niby wszystko w porządku a dalej nie działa.
Jedna rzecz która zwraca moją uwagę to, że w momencie kiedy próbowałem aktywować przez cmd to jako user jestem odczytywany jako "macie". Być może ma to związek z tym, że na początku zalogowałem się za pomocą konta windows a później zmieniłem na konto lokalne.
image.png.c311332f1830f98c94ff7ab9b25fb144.png
Także w teorii jestem administratorem ale nie mam praw administratora. Co robić, żeby to zmienić?

Raciawelli
komentarz
komentarz (edytowane)

By w konsoli mieć pełne uprawnienia administratora musisz ją uruchomić jako administrator. Powodzenie rozpoznasz po tym, że nagłówek będzie brzmiał "Administrator: Wiersz polecenia", a początkowa ścieżka będzie "C:\WINDOWS\System32> . 

 

Edit: Dodam, że do niektórych plików można nie mieć początkowo dostępu nawet jako administrator. Należy wtedy sprawdzić kto ma uprawnienia do pliku. Klikasz na plik prawym przyciskiem > właściwości > zakładka zabezpieczenia > zaawansowane i sprawdzasz kto jest wpisany obok "Właściciel". 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.