x-kom hosting

Modowanie GF-a 6200

AliG
utworzono
utworzono

Witam mam jedno ważne pytanie otóż wiem że da się odblokować 4 "śpiące" potoki mam nawet instruktaż jak należy to zrobić i jakiego programu użyć, ale nie wiem jednej najistotniejszej rzeczy czy takie odblokowywanie potoków jest bezpieczne dla karty ? czy niesie za sobą jakieś konsekwencje. Posiadam karte Asus Geforce 6200 128mb / 128-bit EN6200 Gamer Edition. Prosze o pomoc.

tu jest stronka z instrukcja:

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...abyte_6200.html

bizon11
komentarz
komentarz

Z pewnością staracisz na nią gwarancję :)

Wiadomo każda ingerencja w kartę graficzną procesor może ja uszkodzić :)

Lecz szansa na to jest niewielka :)

cinomatic
komentarz
komentarz

A ja Ci radze odblokowac potoki tylko szkoda gwarancji ... ale jak zrobisz to dobrze to karta bedzie bardziej wydajna wiec nie pożałujesz...

AliG
komentarz
komentarz

korci mnie zeby odlokowac, karta jest z drugiej ręki praktycznie nie używana (biuro) tylko szkoda mi jej będzie jeżeli coś się stanie przy kreceniu w niej, czy ktoś już prubował to robic ?? jak tak to z jakim skutkem

AliG
komentarz
komentarz

czytałem juz duzo instrukcji na temat odblokowywania "śpiących" potoków ale w ani jednej nie było wzmianki na tameta przykrych niespodzianek, czyli nieudanych prób, domniemam że nie ma kłopotów z przeróbką, ale nadal mam zaparcia przed tym krokiem :/. Może ktoś z was juz prubowal ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ja czytałem, że z odblokowywaniem potoków nie ma żadnego problemu - jak okażą się uszkodzone (na jakieś 70-80% tak będzie, bo producenci rzadko używają w pełni sprawnych układów do produkcji kart low-end), to można je z powrotem zablokować. Co innego podkręcanie - przegrzejesz kartę i masz problem. Przy odblokowywaniu potoków karta owszem, nabierze kilka stopni, może i kilkanaście, ale raczej nie powinna się spalić.

Co do tego, jak zobaczyć, że potoki są uszkodzone - bardzo prosto, efekty będą takie jak przy "przekręceniu" karty - artefakty w grach, może i w Windowsie, tj. "nadprogramowe" kropki, kreski, trójkąty itd...

Proszę tylko nie traktować mojej wypowiedzi jako pewnej w 100%, mówię tylko, co kiedyś czytałem.

Proszę kogoś o weryfikację...

AliG
komentarz
komentarz

Mam jeszcze takie pytanie czy ma może ktoś Bios do GeForce 6200 z napięciem 1,3v, bo mam tylko Bios z napięciem 1,4v czyli do kart podkręconych, potrzebny jest mi ten bios do włączenia termometru karty graficznej, bo chciał bym psrawdzić o ile może wzrosnąc temperatura na karcie po odblokowaniu potoków. Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-03-02, 21:09 ]

no i sprubowałem odblokować potoki niestety bez skutku :/ może to zazlezy od sterowników bo aktualnie używam 61.xx a na zdjęciu można było zauważyć że używane były stery 81.xx czy to ma duże znaczenie ???. Prosze o pomoc. Aha i jeszcze w 1 poradniku kazano zaznaczyc opcje "Allow enabling hardware masked units" a w więksozści nawet wzmianki o tym nie było :/ co robić ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.