x-kom hosting

Ciekawostka dla fanów pecetów - PC Building Simulator

FrogsterPL
utworzono
utworzono (edytowane)

Tak zerkam sobie na forum i nie widzę, żeby ktoś wspomniał już o tej grze, a szkoda :D

 

Od stosunkowo niedawna na Steamie dostępna jest gra PC Building Simulator. Póki co ma status gry z wczesnym dostępem, kosztuje 72 złote (https://store.steampowered.com/app/621060/PC_Building_Simulator/).

 

W grze mamy dwa tryby gry: kariera, w której przejmujemy tak-sobie działający serwis komputerowy i przyjmujemy kolejne zlecenia (najpierw tylko na naprawę i modernizację komputerów, potem także na budowanie nowych; jest sporo fajnie opisanych zadań fabularnych!), oraz tryb swobodny, w którym po prostu możemy zbudować maszynę marzeń mając od razu wszystkie części dostępne w grze, bez konieczności odblokowywania ich w trybie kariery (co trochę trwa, bo np. dopiero na poziomie 15. odblokowują się procesory Intela serii 8).

 

Drobne błędy w grze się zdarzają, ale są stosunkowo często poprawiane przez twórców. Oprócz montowania i wymontowywania poszczególnych części, na każdym komputerze można też zainstalować np. program antywirusowy czy 3DMarka i je uruchomić, choć są to oczywiście bardzo uproszczone symulacje działania (choć z 3DMarka korzysta się akurat bardzo często). Jeśli pecet ma jakieś oświetlenie RGB, to po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania można zmieniać jego kolor. Gra obsługuje konfiguracje z SLI czy CrossFire, natomiast póki co nie ma możliwości budowania komputerów w oparciu o zintegrowaną kartę graficzną (najsłabsza i najtańsza osobna karta dostępna w grze to GeForce GT1030 od EVGA lub Gigabyte).

 

Cena wydaje się dość spora i - choć osobiście wydanych pieniędzy nie żałuję - to radzę się dwa razy zastanowić nad wydaniem takiej kwoty. Z pewnością w grze będą się pojawiały kolejne komponenty (w drodze jest chłodzenie wodne), ale czy nowości innego typu pojawią się w grze - ciężko powiedzieć. Gra jest natomiast bardzo fajna dla osób, które lubią produkcje takie jak np. Car Mechanic Simulator, ale chciałyby spróbować tego samego w przypadku komputerów. Dodatkowa zaleta jest taka, że w grze jest wyjaśnione, do czego służy każda część komputerowa, widać co do czego i w jakiej kolejności się wkłada. Wada - niestety na chwilę obecną nie ma języka polskiego.

 

Inna wada to niespecjalnie dobra optymalizacja (nie ma tragedii, ale jak np. niesiemy do biurka komputer wypakowany komponentami i np. 8 wentylatorami, to potrafi zwolnić/przyklatkować animację).

 

Co do dźwięków - komputery nie wydają dźwięków, jedynie podczas składania/rozkładania słychać jakieś śrubki i tak dalej. Mamy jednak zaimplementowane 4 utwory, stertę internetowych radiostacji oraz możliwość słuchania własnej muzyki z dysku.

 

Gra kontrowersyjna i brakuje jej jeszcze nieco, by wyjść ze statusu wczesnego dostępu, ale ja polecam już teraz. Jeśli ktoś miałby pytania, walcie śmiało, postaram się odpowiedzieć - albo z pamięci, albo będę odpalać grę żeby sprawdzić. :)

DiMateo
komentarz
komentarz

Hmm, trzeba będzie sprawdzić :) 

Pattom
komentarz
komentarz
16 godzin temu, FrogsterPL napisał:

Inna wada to niespecjalnie dobra optymalizacja

Bardzo słuszna uwaga, aż sam się zdziwiłem że taka gra potrafi zjadać aż tak GPU... 

Co do samej gry to po jakimś czasie nudzi się :/

FrogsterPL
komentarz
komentarz
12 minut temu, Pattom napisał:

Co do samej gry to po jakimś czasie nudzi się :/

 

Cóż, tak jak napisałem, gra jest specyficzna. Jeśli ktoś dla relaksu lubi sobie "dłubać" w czymś, bez widoków na jakieś rzeczy typu "walka z bossem", "skrzynia z bonusami" czy "ważny skok fabularny", to jest to coś w sam raz dla niego :D Dlatego porównałem tę grę do Car Mechanic Simulator. To po prostu trzeba lubić. O ile jednak w takim, dajmy na to, No Man's Sky grindujemy zapasy i zbieramy paliwo tylko po to, żeby polecieć na następną planetę, to w PCBS przynajmniej z każdym poziomem odblokowują się nowe części (a czasem i "w środku" poziomów), więc można budować coraz ciekawsze zestawy. Cały czas liczę jednak, że więcej producentów da swoje licencje - chętnie zobaczyłbym w grze np. karty graficzne HIS czy Palit albo płyty główne AsRock.

  • 4 lata później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz

No elo, spieszę (tja, spieszę, po 5 latach) z informacją, że PC Building Simulator nadal jest fajne. :D Co więcej, nawet pojawiły się Palit i AsRock, o których życzeniowo wspominałem te 5 lat temu :)

 

W międzyczasie wyszło też PCBS 2, ale póki co nie ma równie pochlebnych opinii - sam jeszcze nie grałem. Aktualnie nagniatam w darmowe DLC do PCBS 1, gdzie zostaje się specem od IT w "januszeksie" (serio, treść zleceń od pracowników tego IT wygląda jakby mieli coś wspólnego z serialem "The Office"/"Biuro" :D). Poza typową diagnostyką i naprawą komputerów oraz składaniem nowych, doszły tu małe smaczki: możliwość udekorowania swojego warsztatu oraz... możliwość walnięcia drukarki pięścią, żeby zadziałała. :D

 

Na ten moment mam na koncie jakieś 260 godzin (wliczając w to płatne DLC e-sports) i na pewno będzie znacznie więcej. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.