x-kom hosting

Instalacja innego systemu a legalność Windows 10

brother01
utworzono
utworzono

Witajcie,

 

jestem w posiadaniu kilkuletniego laptopa z nie najlepszą specyfikacją, jest na nim zainstalowany legalny system Windows 10. Naklejka z kluczem produktu nie znajduje się na obudowie laptopa - klucz bodajże jest zapisany w pamięci komputera - w pamięci BIOS(?).

 

W związku z tym, że laptop ma słabą specyfikację zamierzam zainstalować system operacyjny CloudReady, usuwając przy tym aktualny system Win 10. 

Mam obawy przed tym, czy po instalacji tego systemu utracę możliwość w przyszłości ponownego zainstalowania Windowsa 10 z oryginalnym kluczem produktu, w którego jestem posiadaniu.

 

Chciałbym zapytać, czy po instalacji CloudReady będę mógł w przyszłości w jakiś sposób w razie chęci powrotu do Windows 10 zainstalować ponownie ten system z użyciem aktualnego klucza produktu, oraz czy instalacja będzie możliwa z partycji recovery tego laptopa?

Youki
komentarz
komentarz

Laptop był zakupiony z preinstalowanym systemem?

brother01
komentarz
komentarz

Laptop zakupiony został w sklepie www.euro.com.pl z fabrycznie zainstalowanym systemem Windows.

Youki
komentarz
komentarz

W takim razie jeśli nic nie ingerowałeś to będziesz miał partycje Recovery za pomocą której przywracasz system do ustawień fabrycznych. Zrób sobie kopie tej partycji na zewnętrzny nośnik.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.