x-kom hosting

Formatowanie i instalacja systemu

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
28 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Jak pójdzie gładko, to uruchom ponownie laptopa, wciskaj F9 i spróbuj ruszyć z instalką

 

Olusja1987
komentarz
komentarz
6 minut temu, MasterYoghourt napisał:

 

Grrr. 

20180524_211011.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Walczymy dalej. Odpal normalnie Windows, wejdź do linii poleceń jako administrator. Wpisz:


 

diskpart

sel dis 0

sel par 2

assign letter="R"

exit

reagentc /disable

reagentc /setreimage /path R:\Recovery\WindowsRE /target C:\Windows

reagentc /enable

Uruchom ponownie laptopa, wciskaj F9 i spróbuj ruszyć z instalką. Jak tym razem nie da rady, to zmieniamy taktykę. Postaramy się odzyskać obraz instalacji.

Olusja1987
komentarz
komentarz
44 minuty temu, MasterYoghourt napisał:

Walczymy dalej. Odpal normalnie Windows, wejdź do linii poleceń jako administrator. Wpisz:


 


diskpart

sel dis 0

sel par 2

assign letter="R"

exit

reagentc /disable

reagentc /setreimage /path R:\Recovery\WindowsRE /target C:\Windows

reagentc /enable

Uruchom ponownie laptopa, wciskaj F9 i spróbuj ruszyć z instalką. Jak tym razem nie da rady, to zmieniamy taktykę. Postaramy się odzyskać obraz instalacji.

Chyba coś nie tak znowu.

4.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jutro powalczymy.

Olusja1987
komentarz
komentarz
5 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Jutro powalczymy.

Ok. Dzięki za cierpliwość.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zainstaluj ten program: https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Odpal go, wybierz sœój dysk i naciśnij prawy przycisk na partycji z literą dysku Q, ma ona 20GB. Z menu wybierz modify > change partition typeID. Z listy w nowym oknie wybierz 0x07 NTFS. Następnie zrestartuj komputer i zobacz czy w Mój Komputer masz widoczną partycję Q. Wejdź do niej, do katalogu RecoveryImage i pokaż co tam jest.

Olusja1987
komentarz
komentarz (edytowane)
9 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Zainstaluj ten program: https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Odpal go, wybierz sœój dysk i naciśnij prawy przycisk na partycji z literą dysku Q, ma ona 20GB. Z menu wybierz modify > change partition typeID. Z listy w nowym oknie wybierz 0x07 NTFS. Następnie zrestartuj komputer i zobacz czy w Mój Komputer masz widoczną partycję Q. Wejdź do niej, do katalogu RecoveryImage i pokaż co tam jest.

Dysku Q brak, ale sądząc po wielkości kliknęłam prawym na dysku RESTORE i po wyborze change partition typeID nie wiem gdzie znaleźć te 0x07.

1.jpg

Edytowane przez Olusja1987
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Z pierwszej listy wyboru.

Olusja1987
komentarz
komentarz
6 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Z pierwszej listy wyboru.

Poproszę prościej. Wstawiłam zrzut, co się pokazuje po wybraniu change partition typeID.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

No i rozwiń listę wyboru w tym oknie, zaczynającą się  od DE9...

Olusja1987
komentarz
komentarz
3 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

No i rozwiń listę wyboru w tym oknie, zaczynającą się  od DE9...

Naprawdę nie widzę tu nic, co chociaż jest podobne do  0x07 NTFS

2.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Kurde, no to jest problem. Nie będziemy mogli przeglądać tej partycji, aby wydobyć obraz systemu. Chociaż i tak nie wiem czy to na wiele się zda. Bo z tego co wyczytałem, na partycji recovery jest jeszcze dodatkowy obraz predefiniowany dla tego konkretnego laptopa. Są w nim sterowniki i aplikacje dla tego laptopa. Nie wiem jak zegrać te dwa obrazy w całość.

 

Przykro mi, ale nie będę ci w stanie pomóc. Problem przekracza moje możliwości.

Olusja1987
komentarz
komentarz
3 minuty temu, MasterYoghourt napisał:

Kurde, no to jest problem. Nie będziemy mogli przeglądać tej partycji, aby wydobyć obraz systemu. Chociaż i tak nie wiem czy to na wiele się zda. Bo z tego co wyczytałem, na partycji recovery jest jeszcze dodatkowy obraz predefiniowany dla tego konkretnego laptopa. Są w nim sterowniki i aplikacje dla tego laptopa. Nie wiem jak zegrać te dwa obrazy w całość.

 

Przykro mi, ale nie będę ci w stanie pomóc. Problem przekracza moje możliwości.

Ok, rozumiem. W tej sytuacji najlepiej format, tak?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.