x-kom hosting

Formatowanie i instalacja systemu

Olusja1987
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam
kupiłam laptopa z zainstalowanym Windowsem 8, po 5 latach chciałabym go sformatować, bo strasznie muli. Chciałabym się dowiedzieć jak się za to zabrać, aby po sformatowaniu nie stracić licencji.
W załączniku informacje o komputerze.

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Olusja1987

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wpierw zapisz sobie na pendrive swoje wszystkie dane, hasła do stron, hasła do poczty, itd. Bo raczej wszystko utracisz co miałaś.

 

Podaj producenta i dokładny model laptopa.

Olusja1987
komentarz
komentarz

Wszystko co potrzebuje mam skopiowane na zewnętrzny dysk twardy. 

ASUS X502C

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli laptop był zakupiony z preinstalowanym systemem to będziesz miała partycję Recovery, za pomocą której przywrócisz ustawienia fabryczne.

https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1010537/

Olusja1987
komentarz
komentarz
8 minut temu, Youki napisał:

Jeśli laptop był zakupiony z preinstalowanym systemem to będziesz miała partycję Recovery, za pomocą której przywrócisz ustawienia fabryczne.

https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1010537/

Gdzie to sprawdzę?

Youki
komentarz
komentarz

Wystarczy uruchomić Recovery.

Olusja1987
komentarz
komentarz

A coś więcej? Jak sprawdzić czy w ogóle mam ten Recovery?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Spróbuj tak jak w tym filmiku:

 

 

Olusja1987
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 13.05.2018 o 09:34, MasterYoghourt napisał:

Spróbuj tak jak w tym filmiku:

 

 

Witaj,

niestety nie zadziałało,pokazuje się takie coś, obrazek zaczerpnięty z internetów i zamiast Windows Technical Preview u mnie jest Windows 8.

AdvBootMenW10#2.jpg

Edytowane przez Olusja1987
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak odpalisz laptopa to od razu wciskaj klawisz F9. Odpali ci się opcja odzyskiwania systemu i następnie kreator, który zapyta się czy chcesz przywrócić system.

Olusja1987
komentarz
komentarz (edytowane)
7 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Jak odpalisz laptopa to od razu wciskaj klawisz F9. Odpali ci się opcja odzyskiwania systemu i następnie kreator, który zapyta się czy chcesz przywrócić system.

Chyba odpuszczę temat. Po wykonaniu F9 i wyborze resetu pokazuje się taki komunikat. 

20180515_172846.jpg

Edytowane przez Olusja1987
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Chyba brakuje u ciebie partycji odzyskiwania. Usuwałaś jakieś partycje ?

Wejdź do Panelu Sterowania > Narzędzia administracyjne > Zarządzanie Komputerem > Dyski i wrzuć zrzut ekranu, tak bym widział partycje jakie masz na dysku.

Olusja1987
komentarz
komentarz
6 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Chyba brakuje u ciebie partycji odzyskiwania. Usuwałaś jakieś partycje ?

Wejdź do Panelu Sterowania > Narzędzia administracyjne > Zarządzanie Komputerem > Dyski i wrzuć zrzut ekranu, tak bym widział partycje jakie masz na dysku.

Przesyłam zrzut. Mogłam coś grzebać jeśli chodzi o partycjonowanie, bo pewnie miałam tylko dysk C, a chciałam mieć jeszcze D.

Bez tytułu.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Wygląda na to, że masz tam partycje odzyskiwania. Musiała byś spróbować naprawić sektor rozruchowy. Trzymaj klawisz SHIFT, następnie wybierz z menu restart komputera. Po ponownym uruchomieniu wybierz z nowego menu Troubleshoot, później Advanced i na końcu Command Prompt. Teraz wpiszesz serię poleceń, jeden za drugim, jest ich pięć. Wykonanie niektórych może zająć komputerowi jakąś chwilkę. Nie wyłączaj komputera w trakcie.

 

bootrec /fixmbr 

bootrec /fixboot 

attrib C:\Boot\BCD -h -r -s ren 

C:\Boot\BCD C:\Boot\BCD.bak 

bootrec /rebuildbcd

 

Na koniec możesz zresetować komputer i znów spróbować z klawiszem F9.

Edytowane przez MasterYoghourt
Olusja1987
komentarz
komentarz
10 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Wygląda na to, że masz tam partycje odzyskiwania. Musiała byś spróbować naprawić sektor rozruchowy. Trzymaj klawisz SHIFT, następnie wybierz z menu restart komputera. Po ponownym uruchomieniu wybierz z nowego menu Troubleshoot, później Advanced i na końcu Command Prompt. Teraz wpiszesz serię poleceń, jeden za drugim, jest ich pięć. Wykonanie niektórych może zająć komputerowi jakąś chwilkę. Nie wyłączaj komputera w trakcie.

 

bootrec /fixmbr 

bootrec /fixboot 

attrib C:\Boot\BCD -h -r -s ren 

C:\Boot\BCD C:\Boot\BCD.bak 

bootrec /rebuildbcd

 

Na koniec możesz zresetować komputer i znów spróbować z klawiszem F9.

Nie wszystkie komendy zostały zaakceptowane, zerkniesz co źle wpisuję? 

20180517_220446.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Mój błąd, powinno wyglądać tak:

 

bootrec /fixmbr 

bootrec /fixboot 

attrib C:\Boot\BCD -h -r -s

ren C:\Boot\BCD C:\Boot\BCD.bak 

bootrec /rebuildbcd

Edytowane przez MasterYoghourt
Olusja1987
komentarz
komentarz
8 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Mój błąd, powinno wyglądać tak:

 

bootrec /fixmbr 

bootrec /fixboot 

attrib C:\Boot\BCD -h -r -s

ren C:\Boot\BCD C:\Boot\BCD.bak 

bootrec /rebuildbcd

Chyba dalej niepoprawnie działa. Może spacje źle stawiam? 

20180518_190051.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra znów mea culpa, w Windows 8 masz inną składnię polecenia ren.Teraz powinno być git:

 

bootrec /fixmbr 

bootrec /fixboot 

attrib C:\Boot\BCD -h -r -s

ren C:\Boot\BCD BCD.bak 

bootrec /rebuildbcd

Edytowane przez MasterYoghourt
Olusja1987
komentarz
komentarz

Jest okey? 

20180520_211444.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tak, teraz spróbuj wciskać F9 od razu przy starcie i zobacz czy znów wywali ci problem z partycjami recovery.

Olusja1987
komentarz
komentarz
4 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Tak, teraz spróbuj wciskać F9 od razu przy starcie i zobacz czy znów wywali ci problem z partycjami recovery.

No niestety, lipa... Ten sam komunikat. Rozumiem, że nie posiadam tego Recovery? A można jakoś sprawdzić jaki jest klucz Windows, potem pobrać system,zainstalować i wklepać klucz? 

20180521_153329.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zamówienie płytki z systemem od Asusa to może być koszt powyżej 200pln. Poczytałem trochę i będziemy musieli trochę więcej pokombinować. Zmieniłaś układ partycji i wygląda na to, że menadżer odzyskiwania Windows RE ma nieaktualną ścieżkę do partycji odzyskiwania. Wpierw sprawdzimy, czy mam rację. Wpisz w linii poleceń komendę: reagentc /info

i wrzuć wynik polecenia.

Olusja1987
komentarz
komentarz
23 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Zamówienie płytki z systemem od Asusa to może być koszt powyżej 200pln. Poczytałem trochę i będziemy musieli trochę więcej pokombinować. Zmieniłaś układ partycji i wygląda na to, że menadżer odzyskiwania Windows RE ma nieaktualną ścieżkę do partycji odzyskiwania. Wpierw sprawdzimy, czy mam rację. Wpisz w linii poleceń komendę: reagentc /info

i wrzuć wynik polecenia.

Teraz to już wogole dziwna sytuacja, bo chcąc uruchomić Command Prompt wyskakuje AUTOMATIC REPAIR. Co miałeś na myśli pisząc linia poleceń? Gdzie to? Rozumiem, że mam wejść tak jak wcześniej w TROUBLESHOOT-ADVANCED I COMMAND PROMPT? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Naciśnij na klawiaturze przycisk Windows + R. Wpisz w nowym oknie: cmd

No i masz linię poleceń.

Olusja1987
komentarz
komentarz
19 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Naciśnij na klawiaturze przycisk Windows + R. Wpisz w nowym oknie: cmd

No i masz linię poleceń.

Efekt. 

20180523_173130.mp4

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.