x-kom hosting

Podczas instalacji nie działa klawiatura i touchpad

mietek-95
utworzono
utworzono

Cześć! Właśnie chciałem zainstalować Windowsa 10 na dosyć starym już laptopie Acer 5710Z. Problem polega na tym, że gdy odpalam instalację z pendrive, przy wyborze języka instalacji nie mogę nic zrobić. Moją pierwszą myślą jest to, że po prostu nie działa ani klawiatura ani touchpad. Próbowałem podpiąć bezprzewodową myszkę na USB i klawiaturę USB, co nie przyniosło żadnego skutku. Czytałem, że inne osoby radziły sobie z tym problemem podłączając klawiaturę bądź myszką na PS/2 ale nie mam w laptopie takiego wejścia. Nie wydaje mi się swoją drogą żeby instalacja się po prostu zawiesiła w tym momencie, choć mogę się mylić. Może ktoś z Was ma pomysł gdzie leży problem?

  • 2 tygodnie później...

Raciawelli
komentarz
komentarz

sprawdź w biosie, czy masz włączoną obsługę urządzeń na USB. Nie wiem jaką wersję BIOS masz, więc po prostu przejrzyj wszystkie ustawienia i jak trafisz na "USB Legacy Support", "onChip USB Controller", "USB Mouse/Storage Support" czy coś podobnego to zmień na Enable :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.