x-kom hosting

[Rozwiązany]Notorycznie zawieszający sie komputer ;(

pawelx85
utworzono
utworzono

Niedawno przeszedłem na nową płytę główną Gigabyte GA-7N400S z prockiem Sempron 2200+. Pozostała mi jeszcze stara grafika Riva TNT2 32MB. Podczas gry lub nawet w czasie normalnej pracy komp mi się zawiesza i nie reaguje na nic, jedyna opcja to restart. Nie wiem z czego wynika ten problem. Robiłem juz format dysku ale problem nie zniknął. Prosze o jakieś wskazówki...Pracuje na systemie Win XP

bizon11
komentarz
komentarz

Sprawdź jaką temperaturę ma twój procesor :)

Może zbyt mocno się grzeje

Temperaturę można sprawdzić programem everset

pawelx85
komentarz
komentarz

Procek ma 50st C podczas wytezonej pracy. Temp. juz nie wzrasta, a kom sie nie wiesza. Nie jest to chyba spowodowane przegrzewaniem.

tazman
komentarz
komentarz

Może to byc spowodowane właśnie tym, przeczyść wentylator na procesorze odkurz go, wyjmij pamieć ram przeczyść styki i zobacz czy tak jaest dalej, Czy twój dysk był defragmentowany ?

Czy dysk wydaje jakieś podejrzane dźwięki ?

pawelx85
komentarz
komentarz

Ok, sprawdze to ale dopiero za kilka dni bo tego kompa uzywam na studiach, teraz jestem gdzie indziej... miałem juz wczesniej ten sam problem z inną płytą;( sprawdzę jeszcze co bedzie sie działo na innej grafie. pozdrawiam ;)

bignik
komentarz
komentarz

jeżeli temp. procesora jest dobra sprawdź dysk twardy może masz uszkodzone sektory

sprawdź też czy grafika się nie grzeje

arczi127
komentarz
komentarz

Może to wina pamięci RAM, a moja aktalana grafa RIVA TNT2 32MB działa już bez zarzutu przez ponad 6 lat, ale słyszałem że wysiada na niej chłodzenie, odkęć z niej wiatraczek i przeczyść radiator, wentylaotr też bo pewnie sąnieźle zakurzone.

A jeśli chodzi o RAM, to miałem kiedyś podobny problem, często się wieszał, w sumie bez powodu, więc może pożycz od kogoś i spróbój wtedy co się dzieje.

A może jest to problem wynikający ze współpracy nowego układu-płyty głównej ze starą kartą graficzną.

pawelx85
komentarz
komentarz

Udało mi się rozwiązać problem;) okazało się że moja karta TV nie współgrała z resztą i mogła generować błędy... teraz chodzi wszystko pięknie...;) myślę ze temat można już zamknąć... pozdro 4 all dzieki za pomoc;)

tazman
komentarz
komentarz

Rozwiązany. Zamykam

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.