x-kom hosting

Co myślicie?

Auriculus
utworzono
utworzono

Witam, witam forumowicze! Składam oto taki zestawik pod gry już niedługo, i chciałbym, aby ktuś mi go obcykał, oraz powiedział, czy wszystko jest z nim w jak najlepszym porządku. Oczekuję przyzwoitych opinii! Dzięki.

 

GPU: MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X

 

CPU: Intel Pentium G4560

 

MOBO: MSI B250M PRO-VDH

 

RAM: Kingston HyperX Fury 2400MHz 2x4GB (8GB)

 

PSU: SilentiumPC Vero L2 500W

 

CASE: SilentiumPC Brutus M10

 

DISPLAY: LG 24MP59G-P

 

HDD: Toshiba P300 7200RPM. (1TB variant)

 

Przyjmę także wszelką rozsądną od was propozycję zmiany dowolnego z komponentów.

 

Do usłyszenia!

 

 

// Łączę  w 1 temat

// Cinomatic

Youki
komentarz
komentarz

W jakiej cenie ta GPU?

Bez szału. W podobnej cenie lepiej wypada nowszy Pentium G5400 z płytą na chipsecie H310. Przynajmniej lepsze opcje rozbudowy.

Auriculus
komentarz
komentarz (edytowane)

Eeeck, między G4560 a G5400 stoi jedynie różnica nie większa niż 5 - 10 klatek na sekundę. Choć to też zależy od karty graficznej, jakiej używamy z nimi. Poza tym, nie chcę mi się znów szukać tańszej płyty głównej na chipsecie B350-370. Co do mego GPU, jego obecna cena wacha się między 849 a 859 złotymi.

Edytowane przez Auriculus
Youki
komentarz
komentarz

H310 HDV kosztuje 240 zł a to w zupełności wystarczająca płyta. Dopłata do Pentiuma to 20-40 zł w zależności od sklepu, a masz kilka % wyższą wydajność i możliwość rozbudowy o 6 rdzeniowe procesory. To ma znacznie większy sens niż dopłacanie do przepłaconego modelu MSI Gaming..

Auriculus
komentarz
komentarz

Tu chodzi Ci o GPU? GAMING X od MSI wcale nie jest przeceniona. Droższa od niej jest nawet GAMING G1 od Gigabyte.

Youki
komentarz
komentarz

Ta GPU pobiera niewiele energii, za 770 zł wyrwiesz Asus Cerberus, który jest cichy, chłodny i tak samo wydajny co MSI.

 

Auriculus
komentarz
komentarz

Cerberus, Cerberus. Może być od Palita StormX?

Auriculus
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, zgłaszam tutaj się z powodu pewnych zmian w moim zestawie komputerowym, i prośby oceny tego, czy były one dobrą decyzją. Oto ma lista!

 

GPU: Palit GeForce GTX 1050 Ti StormX 4GB GDDR5 (początkowo MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4GB GDDR5)

 

CPU: Intel Pentium G4560 2x3.5GHz

 

RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x4GB DDR4 2400MHz CL16 (poprzednio Kingston HyperX Fury 2x4GB 2400MHz CL15)

 

Płyta główna: MSI B250M MORTAR (wcześniej MSI B250 PRO-VDH)

 

Obudowa: SilentiumPC Brutus M10.

 

HDD: Toshiba P300 7200RPM. (wariant 1TB)

 

PSU: SilentiumPC Vero L2 500W (80+ bronze certified)

 

Monitor: LG 24MP59G-P 1080p 75Hz 23.8"

 

Klawiatura: Redragon Karura K502.

 

Piszcie co sądzicie, a i co mógłbym tu pozmieniać. Dzięki bardzo!

 

P.S. Mój maksymalny budżet to leciusieńko ponad 3K.

Edytowane przez Auriculus
Youki
komentarz
komentarz

Zależy od ceny.

 

Auriculus
komentarz
komentarz

745 PLN. 100 taniej niż niedużo bardziej wydajny GAMING X od MSI.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

W sumie, nic lepszego nie wymyślisz. Jest to zestaw optymalnie dobrany. Jeśli grasz w gry, które dużo ważą, długo się ładują, co chwilę wczytują nową mapę, to pomyśl później nad dyskiem SSD. Windows i przeglądarka, programy, także będą wyraźnie szybciej się ładować z takiego dysku.

 

A doradę dostaniesz tutaj: https://www.frisco.pl/pid,11518/n,frisco-fish-dorada-cala---swieza-(300g-400g)/stn,product

:D

Edytowane przez MasterYoghourt
  • Dziękuję 1
Auriculus
komentarz
komentarz

Zajefajnie. A o zmianie z Fury na Sport LT co byś mi powiedział?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Różnica minimalna na korzyść Fury, gdyż mają troszkę mniejsze opóźnienie CL. Ale jest to praktycznie nie zauważalne w wydajności.

Auriculus
komentarz
komentarz

Skąd tutaj się wziął twój komentarz o doradzie, Yog?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nie prosiłeś o doradę ?

Auriculus
komentarz
komentarz

Prosiłem, ale nie pod tym postem.

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

A w którym poście prosiłeś o doradę ?

Auriculus
komentarz
komentarz (edytowane)
59 minutes ago, MasterYoghourt said:

A w którym poście prosiłeś o doradę ?

 

W innym. Administrator złączył.

 

Stworyłem nowy, up-to-date.

Edytowane przez Auriculus

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.