x-kom hosting

Czy warto inwestować w Windows 10?

Margotka
utworzono
utworzono

Hej,

 

Jakiś czas po tym, kiedy na rynek wszedł Windows 10, pokusiłam się na aktualizację i, delikatnie mówiąc, mocno się zawiodłam.

Niektóre programy i starsze gry w ogólne nie chciały współpracować z Dziesiątką i miałam niemałe problemy z ogólną płynnością systemu. Cały czas coś się tam zawieszało, coś zgrzytało i, poirytowana ciągłym użeraniem się z komputerem, postanowiłam wrócić do starej, dobrej Siódemki i tak przy niej trwam aż do teraz.

 

Ostatnio coś tam mi się pokiełbasiło w systemie i byłam zmuszona sformatować system i niestety odkryłam, że zapodziałam gdzieś klucz do Windowsa.

Zrodził się mi w głowie pomysł, że zamiast inwestować w klucz do Siódemki, mogłabym zainwestować w klucz do nowszego systemu, ale zanim podejmę decyzję, chciałabym zasięgnąć jak największej liczby opinii, aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto.

 

Stąd też moje pytanie: Czy warto inwestować w Windows 10?

 

Nie będę ukrywać, że zależy mi bardzo na opinii osób, które siedzą w różnorakich programach graficznych (nie chcę mieć później niemiłej niespodzianki), oraz zależy mi na opinii osób, które tak jak ja, lubią powracać do starszych gier (z tymi nowszymi raczej problemu być nie powinno). Oczywiście nie jest to jakiś wymóg, gdyż każda opinia będzie dla mnie równie ważna i przydatna.

 

Pozdrawiam uprzejmie,

Margot.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Wygląda na to, ze nie musisz w nic inwestować, jeżeli masz ciągle ten komputer na którym miałaś wcześniej Windows 10. Oni już to tam gdzieś zapisali na serwerach Microsoft, że twój Windows 10 jest przypisany do tego komputera. Zainstaluj Windows 10 (jak już nie masz nic do stracenia z tym Windows 7) i sama się przekonasz jak działa dzisiaj.

Tak na przyszłość. Są programy, które wyciągają klucz z systemu więc najpierw najlepiej go użyć. Ale jeżeli już masz sformatowany dysk to pozostaje instalacja Windows 10. Powinien się sam aktywować. Nie wiem co to za komputer ale jeżeli możesz to użyj instalacji w UEFI. Jeżeli wszystko będzie w porządku to Windows 10 nawet nie będzie cię pytał o klucz podczas instalacji, bo już go gdzieś tam w UEFI zapisał.

Margotka
komentarz
komentarz (edytowane)
3 minutes ago, Dark_Moon said:

Wygląda na to, ze nie musisz w nic inwestować, jeżeli masz ciągle ten komputer na którym miałaś wcześniej Windows 10. Oni już to tam gdzieś zapisali na serwerach Microsoft, że twój Windows 10 jest przypisany do tego komputera. Zainstaluj Windows 10 (jak już nie masz nic do stracenia z tym Windows 7) i sama się przekonasz jak działa dzisiaj.

Tak na przyszłość. Są programy, które wyciągają klucz z systemu więc najpierw najlepiej go użyć. Ale jeżeli już masz sformatowany dysk to pozostaje instalacja Windows 10. Powinien się sam aktywować. Nie wiem co to za komputer ale jeżeli możesz to użyj instalacji w UEFI. Jeżeli wszystko będzie w porządku to Windows 10 nawet nie będzie cię pytał o klucz podczas instalacji, bo już go gdzieś tam w UEFI zapisał.

 

Od tamtego czasu wymieniłam cały sprzęt na lepszy, to też kupno klucza raczej jest nieuniknione (kupowałam komputer na części, nie gotowca złożonego z Windowsem).

Poza tym post dotyczy opinii na temat Windowsa 10, nie pytałam o "odzyskanie klucza".

Dark_Moon
komentarz
komentarz

No to trzeba kupić jak jest inny komputer.

Godzinę temu, Margotka napisał:

każda opinia będzie dla mnie równie ważna i przydatna.

Moja opinia o Windows 10 (zainstalowałem znowu na słabym laptopie) jest taka, że ten system jest ciągle zajęty sobą. Aktualizacjami i innymi duperelami. Użytkownik w zasadzie mu przeszkadza.

Te kilkadziesiąt milionów ludzi, które używa Windows 10 to króliki doświadczalne od których Microsoft pobiera dane telemetryczne i na ich podstawie ciągle ten system poprawia albo naprawia.

Nie ma nic w tym złego, bo to jedyna droga do zrobienia dobrego systemu. Ale czasem użytkownik chciałby miec ten system dla siebie a nie odwrotnie.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.