x-kom hosting

Problem z instalacją win7

Ktoś Na Pewno
utworzono
utworzono

Witam mam problem z instalacją win 7. Napęd na miejscu 1 i wyskakuje takie coś. 2 płyty na 2 to samo, jeżeli podepne Ethernet jest tak samo tylko że bez błędu check cable connection. Proszę o pomoc. 

IMG_20180324_001503.jpg

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Zablokuj w biosie LAN Option ROM. Z tego co na razie znalazłem to komputer próbuje się odpalić z sieci a nie z CD a przecież żadnego połączenia z serwerem nie masz. Chociaż to może nie pomóc.

Ktoś Na Pewno
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra zablokowalem opcje LAN i jest postęp bo teraz wyskakuje tylko:

No bootable device - - insert boot disk and Press any key.

Co z tym?? 

15243795930921793545498.jpg

Teraz tak patrzę i gdy wyciągnę płytę na tym ekranie i włóże z powrotem to jak wciskam klawisze to przez parę sekund nic się nie dzieje i po chwili znów ten błąd wyskakuje

Dark_Moon
komentarz
komentarz

No to by juz wskazywalo na jakis blad Dvd niesprswny naped czy co albo naped ma problem z czytaniem tych plyt ktorych uzywasz. Najpierw bym to sprawdzil.

Ktoś Na Pewno
komentarz
komentarz

No właśnie nie bo jak włóże stary dysk i uruchomie laptopa i włóże jakąś płytę to normalnie czyta. 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

No to już nie wiem. Zrobiłbym jeszcze jedną rzecz. Wybór napędu DVD czy CD ustawiłbym z boot menu wtedy byłbym pewien, że komputer naprawdę się uruchamia najpierw z płyty na wypadek gdyby w biosie coś tam się nie poprzestawiało.

Ktoś Na Pewno
komentarz
komentarz

Wybor napędu DVD czy CD w boot menu, jak?? 

Dark_Moon
komentarz
komentarz (edytowane)

Podczas uruchamiania komputera naciskasz klawisz w zależności od tego jaki masz laptop. Wyskakuje ci coś takiego

 

b7b7edd221f9.jpg

albo podobnego gdzie możesz wybrać z jakiego napędu chcesz uruchomić komputer. W Toshibach ten klawisz to F12.

Do biosu nie wchodzisz.

Jeżeli już nic się nie da zrobić to po prostu spróbuj zainstalować Windows z pendrajwa

 

Ktoś Na Pewno
komentarz
komentarz

No tak mam takie coś na pierwszym miejscu płyta drugi dysk ale nie mam nic do wybierania między CD a DVD 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

CD i DVD to jest to samo. Najpierw były napędy, które czytały tylko CD potem powstało DVD. Tak to po prostu oznaczają CD/DVD.

Więc wybierasz to i próbujesz zainstalować. Jak się nie da no to trzeba by spróbować zrobić bootowalny pendrajw (USB) z systemem. Po co się męczyć. To stary laptop więc nie wiadomo co mu dolega. Druga możliwość to pożyczyć od kogoś zewnętrzny napęd DVD. Wtedy by trzeba było ustawić na pierwszym miejscu coś takiego

USB-CD/DVD nowe laptopy maja taka opcję ale właśnie nie wiem czy ten to w ogóle ma.

 

A twój bios w ogóle widzi ten nowy dysk, który wkładasz do laptopa. Co to za dysk? Nowy całkiem?

Ktoś Na Pewno
komentarz
komentarz

Aha jak wybieram CD/DVD to jest to samo. Bios widzi dysk i jest nowy. HDD że Samsunga dokładnie taki sam jak miałem teraz. 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Naprawdę nie wiem dlaczego tak się dzieje, że po włożeniu nowego dysku komputer nie czyta płyty a ze starym dyskiem czyta.

Możliwości zainstalowania innym sposobem systemu na tym nowym dysku są tylko, ze trochę okrężną drogą.

A więc najpierw bym spróbował z pendrajwa.

Jak to nie zadziała to można sklonować u kogoś na dużym komputerze system ze starego dysku na nowy i wtedy system powinien się normalnie uruchomić na nowym dysku.

Jeżeli chcesz mieć system na nowo zainstalowany to można zainstalować na nowo system na starym dysku a potem sklonować. Ale to tylko w przypadku gdy nie masz ważnych plików, które chciałbyś zachować na starym dysku.

Rozumiem, ze gdy masz włożony stary dysk to jesteś w stanie uruchomić instalację Windows z płyty.

Ktoś Na Pewno
komentarz
komentarz

Na starym dysku czyta płytę jak się uruchomi laptop, pulpit.  Jeżeli wejdę w bios na starym,  ustawie na początek CD z win 7 to laptop włącza się normalnie. 

Dark_Moon
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, Ktoś Na Pewno napisał:

Jeżeli wejdę w bios na starym,  ustawie na początek CD z win 7 to laptop włącza się normalnie.

Tak ale najpierw powinien pokazać się napis

"Naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch płyty z dysku CD"

Jeżeli nic nie naciśniesz to uruchomi się system na dysku a jeżeli naciśniesz to powinien się uruchomić instalator Windows.

To, że ci Windows czyta płytę to nic nie znaczy, bo komunikat jest taki (prostymi słowami) Nie potrafię znaleźć sektora rozruchowego.

Taki komunikat nie pokazuje ci się jak podłączysz stary dysk z systemem, bo jak komputer nie potrafi znaleźć sektora rozruchowego na płycie to szuka go na drugim w kolejności napędzie czyli dysku. Jak go znajdzie to uruchamia system. Nie może więc podać komunikatu - Nie potrafię znaleźć sektora rozruchowego - bo go znalazł.

Jeżeli wkładasz nowy dysk bez systemu to komunikat wyskoczy, bo komputer nie potrafi znaleźć rozruchu ani na DVD ani na dysku.

A więc albo ty nie naciskasz, żadnego klawisza podczas instalacji i komputer szuka na pustym dysku HDD ale tam oczywiście nic nie ma i wyskakuje komunikat.

Albo ta płyta nie ma sektora rozruchowego.

Albo coś z napędem.

Aż się zmęczyłem przy tym pisaniu.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.