x-kom hosting

Co tu jest grane ?

Gość
utworzono
utworzono (edytowane)

Do wczoraj miałem spokój, od dzisiaj ukazuje mi się ciągle komunikat w Panelu Sterowania w Podglądzie Zdarzeń ( proszę załącznik ), co jest grane i o co tu chodzi ? Przecież aktualizacja zegara systemowego przebiega normalnie. I jeszcze jedna sprawa oto komunikat w tym samym miejscu.

bez tytułu.JPG

bez tytułu 2.JPG

Gość
komentarz
komentarz

Załącznik nr 1 już nieaktualny. Pozostał załącznik nr 2, z tym Usewserv nie mogę dać sobie rady.  Ciągle pisze po włączeniu lub wyłączeniu komputera ze p[lik jest ciągle  używany, ale przez co ?

Dark_Moon
komentarz
komentarz
Cytuj

Userenv.dll jest modułem zawierającym funkcje interfejsu programowania aplikacji (API) do tworzenia i zarządzania profilami użytkowników. Userenv.dll jest procesem systemowym, który jest potrzebny do poprawnej pracy komputera. Nie należy go usuwać.

http://www.processlibrary.com/en/directory/files/userenv/21678/

Gość
komentarz
komentarz

Nikt go nie chce usuwać tylko dlaczego pisze po włączeniu komputera że jest ciągle używany, skoro nic nie jest włączone oprócz Windowsa. Przez co może być używany ?  Jak to stwierdzic i jak usunąć błąd ?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Ja nie chwytam problemu ale to pewnie dlatego, że się starzeję. To jest plik systemowy (proces systemowy) więc jest używany przez Windows. Nie musi być nic więcej włączone.

Gość
komentarz
komentarz

Tu nie chodzi aby cokolwiek włączać lub wyłączać. Ale chodzi mi o to dlaczego po włączeniu komputera, w  Podglądzie Zdarzeń ukazuje się komunikat błędu w postaci "System Windows nie może zwolnić pliku rejestru klas, plik jest ciągle używany przez inną aplikację lub usługę. Plik zostanie zwolniony gdy nie będzie używany"  Co może używać rejestr jak tylko włączę komputer że się ukazuje takie ostrzeżenie ? Przecież jak włączam komputer to żaden program lub aplikacja czy usługa nie jest włączona ? Ładuje się Windows.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Znalazłem, że może to być spowodowane brakiem pliku UsrClass.dat w katalogu UserProfileFolder\AppData\Local\Microsoft\Windows\UsrClass.dat.

Albo profil jest uszkodzony.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/0592dc52-280c-427d-94c6-19d615c24a29/user-profile-service-event-1524-windows-cannot-load-classes-registry-file-detail-the-system?forum=winservergen

I tutaj jeszcze wielka dyskusja nad tym problemem

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_xp-performance/windows-cannot-unload-registry-classes-event-id/cd0c2a39-5786-4f7f-8dce-207cc359a449

W obu przypadkach numer błędu ten sam co u ciebie.

I tutaj ktoś rozwiązał ten problem posługując się narzędziem z Microsoft - UPHClean

https://thebackroomtech.com/2007/05/21/windows-event-1524-windows-cannot-unload-your-classes-registry-file/

 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Przepraszam że marudzę ale od dzisiaj rana  ( mniej więcej ) przestał   się ukazywać i wpis CRYPT 32  oraz   USERENV nie pokazuje się w ogóle  ?  Czy to prawidłowo ?

Gość
komentarz
komentarz

Przepraszam że marudzę ale od dzisiaj rana  ( mniej więcej ) przestał   się ukazywać i wpis CRYPT 32  oraz   USERENV nie pokazuje się w ogóle  ?  Czy to prawidłowo ?  Przepraszam  Crypt 32  pokazał się w Podglądzie zdarzeń raz po przywróceniu Windowsa programem ACRONIS. a następnie 2 razy pod rząd razy pokazał się błąd i dwa razy pobrało aktualizację. prawidłowo I na tym koniec. Po każdym włączeniu komputera już się nie pokazuje ani CRYPT 32 ani USENERV.. Proszę serdecznie o pomoc, czy to normalne, czy KRYPT 32 powinien pokazywać się po każdym włączeniu komputera , tak samo jak USENERV ? Czy CRYPT 32 pobiera aktualizację tylko raz na jakiś czas czy po każdym włączeniu komputera ? Ale myślę ze wpis USENERV powinien być za każdym razem.

bez tytułu.JPG

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Temat uważam za zamknięty bo Crypt32 już działa prawidłowo ale nadal nie ukazuje się  USENERV. Ale widzę że już mi nie pomożecie chociaż prawdę mówiąc poza 

Dark_Moon

Nikt mi nie pomógł. Napisał tylko że  " Userenv.dll jest modułem zawierającym funkcje interfejsu programowania aplikacji (API) do tworzenia i zarządzania profilami użytkowników" Nie należy go kasować i tak zrobiłem, a mimo to nie ukazuje się w Dzienniku Zdarzeń oprócz Crypt 32. Ale dam sobie spokój bo i tak się nie doczekam. Widocznie nikt się nie spotkał z takim problemem.

 

Gość
komentarz
komentarz

Przepraszam, zakończyłem temat ale jak widzę jest jeszcze jedna sprawa do pomocy. Z CRYPT32 uporałem się, systematycznie się ukazuje i to w dobrym tego słowa znaczeniu w Dzienniku Zdarzeń. mam tylko problem bo od początku nie widzę wpisu o USENERV. Ten nie ukazuje się w ogóle. Co może być tego przyczyna i jak to naprawić ? Może ktoś będzie wiedział ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.