x-kom hosting

Brak połączenia z komputerami z Windows XP

ksprut
utworzono
utworzono

Witam

Komputery z systemem Windows XP (Pro i Home) w firmie nie mogą się połączyć z moim nowym komputerem, na którym mam zainstalowany Windows 10 Pro 1709 16299.309. Komputery z XP łączą się bez problemu z moim starym komputerem, na którym mam zainstalowany Windows 10 Pro w dokładnie tej samej kompilacji oraz z innymi Windows 10. Inne komputery z Windows 10 łączą się z moim nowym komputerem bez problemu. Wydaje mi się, że konfiguracja obu systemów jest taka sama. Przy próbie połączenia np. z jakimś udostępnionym udziałem zawsze na XP dostaję komunikat "Określona nazwa sieciowa już jest niedostępna". Nie mam już pomysłu gdzie szukać przyczyny. Nie posiadamy domeny, działamy w grupie roboczej.

1. Nowy komputer jest w tej samej grupie roboczej co XP

2. Komputery z XP skutecznie pingują nowy komputer

3. Wszystkie komputery są w tej samej klasie adresowej IP.

4. Antywirus wyłączony (na potrzeby testów połączenia)

5. Zapora Windows wyłączona (na potrzeby testów połączenia)

6. W centrum sieci i udostępniania/Zmień zaawansowane ustawienia w profilu:

"Prywatnym" mam zaznaczone:

- Włącz odnajdowanie sieci;

- Włącz konfigurację automatyczną urządzeń połączonych z siecią

- Włącz udostępnianie plików i drukarek

- Zezwalaj systemowi Windows na zarządzanie połączeniami grupy domowej

"Gość i Publiczny" mam zaznaczone (na potrzeby testów połączenia):

- Włącz odnajdowanie sieci

- Włącz udostępnianie plików i drukarek

"Wszystkie sieci" mam zaznaczone:

- Włącz udostępnianie plików dla urządzeń korzystających z szyfrowania 40-bitowego lub 56-bitowego

- Wyłącz udostępnianie chronione hasłem.

7. Przejrzałem też "Zasady zabezpieczeń lokalnych" i na nowym i starym komputerze są identyczne.

8. Wykonałem też resetowanie sieci (opcja w ustawieniach Windows 10).

9. Sprawdziłem działające na obu komputerach usługi i na obu te same wszystkie.

Co jeszcze sprawdzić?

Problem jest bardzo pilny gdyż na moim nowym komputerze wykonywane są backupy komputerów z sieci... no i teraz nie robią się backupy z komputerów z XP.

 

Dzisiaj zauważyłem, że ksero w naszej firmie również nie może się połączyć z nowym komputerem (wykorzystuje protokół SMB). Widzi mój komputer w otoczeniu sieciowym, ale przy próbie połączenia pokazuje "Brak odpowiedzi od hosta".

Co robić??? Help !!

 

  • 4 miesiące później...

pcsoft
komentarz
komentarz

Witam czy udało Ci się rozwiązać ten problem bo mam to samo co ty. I też już wszystkiego próbowałem i nic.

Proszę o pomoc.

ksprut
komentarz
komentarz

Już jest ok. Włączyłem jeszcze w Panel sterowania/Programy i funkcje/Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows/ opcje "Obsługa udostępniania plików SMB 1.0/CIFS" i podrzędne Klient SMB 1.0/CIFS oraz Serwer SMB 1.0/CIFS. Oprócz tego zrobiły się jeszcze aktualizacje systemu i teraz już śmiga.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.