x-kom hosting

Brak dostępu do plików z danymi a tryb uruchomienia programu.

jrgolda
utworzono
utworzono (edytowane)

Na win10 mam problem z dostępem do plików z danymi programu do obsługi zewnętrznego rejestratora podpinanego przez port szeregowy. Program był pisany pod 95,98,NT i 2000 natomiast wszystko bez problemu działało pod XP, nie ma też dostępnych aktualizacji. Program bez żadnych problemów zainstalował się na win10 i tak działałem na nim przez dłuższy czas. Dane z rejestratora zgrywane są raz w miesiącu i zapisywane w plikach - "bazie danych programu" do ustawionego katalogu, gdzie po instalacji przegrałem pliki z dotychczasowymi danymi, które były i są widoczne w programie wraz z aktualnymi danymi. Po kilku miesiącach postanowiłem zrobić archiwizację danych do czego służy osobny program i tu pojawił się problem. Okazało się że w katalogu z danymi gdzie powinny być pliki z dogrywanymi co miesiąc danymi są widoczne pliki ze stanem danych z momentu instalacji a pliki z aktualnymi danymi win10 zapisał "nie wiadomo jak i gdzie"  - dane te jak wcześniej pisałem są widziane z programu wiec muszą być gdzieś zapisane - wygląda na to, że  win10 -  zrobił ich "KOPIE" zapisał  w "TYM SAMYM KATALOGU" i jakoś je "UKRYŁ".  Po różnych próbach okazało się, że to jakie dane widzę w programie zależy od tego w jakim trybie uruchomię program - jeśli w jak go będę nazywał  w trybie "nie administratora" - to widzę dane z przed instalacji i aktualne, a jeśli w trybie administratora to widzę tylko dane z przed instalacji - z poziomu eksploratora plików, total commandera widoczne(dostępne) są tylko te pliki, które program tworzy gdy jest uruchomiony w trybie administratora. Nie zmam się na tym ale podejrzewam, że działa tu jakiś system ochrony win10 który uruchamiając ten niezgodny z nim program w trybie "nie administratora" wszystkie jego dane zapisuje w niby w tym samym katalogu ale je jakoś ukrywa- może tworzy jakiegoś tymczasowego użytkownika systemu - do którego danych i nie ma dostępu nawet administrator systemu. Podobnie zachowuje się ten drugi program do archiwizacji danych - on widzi dane z przed instalacji ale w zależności od trybu w jakim zostanie uruchomiony widzi tylko te archiwalne pliki w jakim trybie je tworzył. Problem nie jest związany z atrybutami plików.

 

Mam nadzieje, że w zrozumiały sposób udało mi się opisać problem, jeśli nie proszę o info co dokładniej opisać, mogę też podać kontakt telefoniczny ale wolę na priv.  

 

Czas na pytanie: Jak się dostać do plików tworzonych przez program w trybie "nie administratora"?       

jrgolda
komentarz
komentarz

Znalazłem pomoc na innym forum i może komuś się przyda ta informacja.  

 

Okazało się, że aktualne dane programu uruchomionego w trybie "nie administratora" są zapisywane w takim katalogu:

 

c:\Users\JG\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\miniRCPw\Data\

 

pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.