x-kom hosting

Dostosuj folder pod siebie...?

matiq17
utworzono
utworzono

Witam.

Mam pytanie: chciałbym dostosować pod siebie folder w Windows 10.

Chodzi mi o coś w rodzaju by w jednym oknie, w jednym folderze mieć wszystkie zdjęcia np. z jednego miesiąca,

Niby działa: Grupuj według -> Data, ale....

chciałbym mieć ułożone datami, a nie "wcześniej w tym roku (...)"

Czy da się tak?

 

Pozdrawiam,

Matiz17.

matiq17
komentarz
komentarz

Może ktoś coś?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Istnieje kilka sposobów ale eksplorator Windows to raczej się do tego nie nadaje, bo to tylko namiastka przeglądania plików.

Ja nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, bo przecież można wszystkie zdjęcia z jednego miesiąca skopiować do folderu o nazwie np. Marzec 2018 i już.

Jeżeli jednak chcesz je grupować mając je wszystkie w jednym folderze to można użyć Total Commander, to jest prawdziwa aplikacja do przeglądania plików i zarządzania nimi, sortowania pokazywania tylko tych, które chcemy oglądać itp.

http://totalcmd.pl/

Inny sposób to użycie darmowego programu XnView (obsługuje język polski, Standard albo Extended)

https://www.xnview.com/en/xnview/#downloads

(program do zdjęć) potrafi on robić tysiąc różnych rzeczy a jedną z funkcji jest możliwość zmiany nazwy wielu plików naraz i co szczególnie przydatne w twoim przypadku potrafi on wyciągnąć z EXIF

(każde zdjęcie zawiera te dane, jeżeli nie zostały specjalnie usunięte)

datę wykonania zdjęcia razem z godziną i sekundą i nadać plikowi nazwę z tą datą. Jak już pisałem wcześniej można tak zmienić wiele plików naraz.

Zdjęcia z nazwą w której będzie data wykonania, można już łatwo sobie sortować. Co ważne będzie to prawdziwa data a nie data zapisania pliku na dysku czy jakaś inna.

 

 

matiq17
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie.

Mi chodzi dokładnie o to aby mieć posegregowane zdjęcia z danego miesiąca. Mając je wszystkie razem nie wiem kiedy się kończą z dnia 7.03 a kiedy zaczynają z 8.03 na przykład, z kolei robiąc to w folderach dochodzi do tego, że nie jest to praktycznie, bo gdy szukam danego zdjęcia nie wiedząc z którego dnia to muszę wchodzić w każdy folder zamiast sobie przejechać scroll-em.

 

Czy TOTAL COMMANDER nada się jeśli te zdjęcia są na dysku zewnętrznym?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Total Commander widzi wszystkie dyski jakie są podłączone do komputera, oczywiście jeżeli Windows je widzi.

Zmiana nazwy dużo by uprościła. Zdjęcie może się nazywać byle jak ale do każdej nazwy można doczepić datę wykonania.

Tutaj trochę o wyszukiwaniu w Total Commander

http://www.totalcommander.pl/male-sztuczki-sprytne-wyszukiwanie/

zresztą to jest w pomocy TC. W zakładce Indeks należy wpisać "Szukanie plików" i wyświetlić

Dla przykładu w TC można wyszukiwać w ten sposób np.

*maj 2018.jpg

znak * (gwiazdka) zastępuje dowolny ciąg liter więc zostaną znalezione wszystkie pliki jpg w których w nazwie jest  "maj 2018", może to być 7 maj 2018, 8 maj 2018, itd.

Gwiazdka może być z dwóch stron a także zamiast rozszerzenia np. *coto*.*

Wtedy zostaną znalezione wszystkie pliki, które zawierają ciąg liter "coto" z dowolnym rozszerzeniem dla przykładu takim plikiem może być Niewiemcotojest.txt

Więcej w pomocy TC.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.