x-kom hosting

Format wszystkich partycji

Zajawka
utworzono
utworzono

Witam. W najbliższym czasie chcę zrobić format mojego komputera. W komputerze jest dysk 931gb rozdzielony na 4 partycje, w tym partycja C na której jest system (100gb). Chcę zrobić format całkowity, a więc nie tylko partycji C. Jak mam to zrobić? Przy uruchamianie systemu od nowa z bootowalnego pendriva będzie opcja, żeby sformatować wszystkie partycje? 

A i jeszcze jedno. Czy podczas stawiania systemu będzie opcja, żeby rozdzielić sobie dysk od nowa, na jakie chcę partycję ?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Format najprościej zrobić podczas instalowania systemu na nowo. Inaczej musiałbyś podpiąć dysk jako drugi do innego komputera.

Podczas instalacji po prostu usuń wszystkie partycje (jak chcesz inaczej rozdzielić miejsce)a potem przydziel od nowa tak jak chcesz.

Jeżeli chcesz je pozostawić tak jak są to je po prostu tylko sformatuj

Jeden z poradników w którym to pokazano

https://www.purepc.pl/oprogramowanie/jak_zainstalowac_windows_7_poradnik_krok_po_kroku_z_pendrive_i_dvd?page=0,3

Zajawka
komentarz
komentarz

No ja właśnie chcę system od nowa postawić. Aha, czyli po prostu usuwam wszystkie partycje i tyle? Ok, dzięki! 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.