x-kom hosting

Problem z opcjami zasilania win10

Donieq
utworzono
utworzono

Witajcie ,

 

Kupiłem nie dawno laptopa gamingowego msi gt73vr , ale problem miałem na starszym laptopie taki sam

 

A mianowicie , jak w power options ustawie high performance to użycie procesora odrazu do 100% idzie , i komputer jest obciążony co wpływa na fps w grach itp.

 

Problem znika odrazu jak ustawie na Balanced w power options ,ale niestety nie jest tak koloworo ponieważ windows zmienia power plan z balanced na high performance automatycznie co jakis czas :/ , a szczególnie w grach.

 

Utworzyłem też odzielny plan zasilania , ale również po jakimś czasie zmienia się automatyczniena na  high performance.

 

Problem jest na tyle widoczny że wiatraki nawet zaczynają głośniej chodzic nagle , i wtedy wiem że profil zmienił się na high performance :(

 

Dzięki z góry za sugestię 

Bish
komentarz
komentarz

Ściągnij aplikację CPU-Z, przy włączonej opcji high performance wejdź w zakładkę Bench -kliknij na Bench CPU -jak skończy zrób screen. Następnie, zmień high performance na balanced, znowu zrób benchmark, zrób screena.

Wrzuć tutaj obydwa screeny.

Donieq
komentarz
komentarz

Pierwszy screen z włączoną opcja balanced 

 

A drugi na high performance

balanced.jpg

high performance.jpg

Przy opcji high performance widoczne jest że komputer jest bardziej obciążony  i wiatraki szybciej chodzą , oraz użycie procesora jest w 100% , nawet po restarcie systemu i bezzbędnych aplikacji.

Bish
komentarz
komentarz

Po benchmarku za to widać co innego, różnica w wynikach jest praktycznie znikoma...

Opcja performance odpala Twój procesor na wysokie taktowanie, co oznacza, większe grzanie, wiatraczki wskakują na wysokie obroty, nic więcej.

Pokaż screen z menadżera zadań z zakładki Procesy, ustaw procesy od najbardziej CPUżernych do najmniej i wklej tutaj. Przyda się także screen z zakładki Wydajność, przy ustawieniu na CPU.

Donieq
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak ustawie high performance to odrazu użycie do 100% wskakuje w sekundę , a procesy skaczą jak szalone  i nie zawsze task manager jest na 1 miejscu , ale wiele różnych dziwactw :)

balanced 1.jpg

perfomance 1.jpg

 

1 fotka to z profilu balanced , 

2 fotka to high performance 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.