x-kom hosting

Lekkie ścinki komputera

lukasz12356546477
utworzono
utworzono

Cześć od formatu komputera, czyli ok.2 dni, mam problem, występują u mnie lekkie ścinki, proszę pomóżcie ;C

 

Specyfikacje:

Pamięć ram:

Karta Graficzna: geforce gtx 650 ti

System: 64 bit

procesor: AMD FX(tm)-6300-Six-Core Processor 3.60 GHz

Mogeto
komentarz
komentarz

jak ktoś ma Ci zdiagnozować problem za pomocą opisu "występują lekkie ścinki" ?

opisz dokładniej problem : co, gdzie, jak, kiedy 

zasilacz masz markowy?

lukasz12356546477
komentarz
komentarz

Zasilacz, chyba nie jest markowy. W tych ścinkach chodzi o to że, jak klikam żeby folder zminimalizować to nie odrazu się minimalizuje tylko po 2 sekundach. To jest denerwujące

Mogeto
komentarz
komentarz

warto wydać 150zł na zasilacz i mieć zabezpieczony komputer który jest warty dużo więcej

 

sterowniki do karty zainstalowane? dysk twardy jaki model? ile czasu go masz ?

 

lukasz12356546477
komentarz
komentarz

Dysk twardy : Gigabyt Ga-ud3p, sterowniki zainstalowane(najnowsze nvidia) Zasilacz mam dobry 400 watów, nigdy nie było z nim problemu, tylko po formacie komputera

Czy ponowny format komputera może wyeliminować te ścięcia?

Bish
komentarz
komentarz
Godzinę temu, lukasz12356546477 napisał:

Zasilacz mam dobry 400 watów, nigdy nie było z nim problemu

To jest tylko kwestia czasu. Możliwe, że pociągnie Ci 5 lat, możliwe że pociągnie jeszcze godzinę. Tego właśnie co do zasilaczy z czarnej listy nigdy nie wiadomo. Ja bym tak nie ryzykował kompem.

Godzinę temu, lukasz12356546477 napisał:

Czy ponowny format komputera może wyeliminować te ścięcia?

Póki nie skorzystasz z tej opcji, to się nie dowiesz. Sprawdź czy masz te przycinki w trybie awaryjnym.

lukasz12356546477
komentarz
komentarz

Cześć, to znowu ja stało się coś bardzo dziwnego, otóż po zresetowaniu komputera zamiast 12 GB Ram wykrywa mi 8 GB ram, dlaczego tak jest?

Po tym jak nie wykrywa tej kości to komputer się zachowuje o wiele lepiej

19 minut temu, Bish napisał:

To jest tylko kwestia czasu. Możliwe, że pociągnie Ci 5 lat, możliwe że pociągnie jeszcze godzinę. Tego właśnie co do zasilaczy z czarnej listy nigdy nie wiadomo. Ja bym tak nie ryzykował kompem.

Póki nie skorzystasz z tej opcji, to się nie dowiesz. Sprawdź czy masz te przycinki w trybie awaryjnym.

Ale śmieszne bo ja właśnie mam cały czarny zasilacz xd, ale marki nie znam ;c, zasilacz ciągnie już chyba od sześciu lat i żyje xD

Bish
komentarz
komentarz
30 minut temu, lukasz12356546477 napisał:

Cześć, to znowu ja stało się coś bardzo dziwnego, otóż po zresetowaniu komputera zamiast 12 GB Ram wykrywa mi 8 GB ram, dlaczego tak jest?

Przy wyłączonym zasilaniu, wypnij kości RAMu. Włóż jedną kość w pierwszy slot, uruchom kompa. Sprawdź, czy w BIOSie widzi tyle ile kość ma, zrób to samo z drugą kością. Na koniec włóż obydwie.

33 minuty temu, lukasz12356546477 napisał:

Po tym jak nie wykrywa tej kości to komputer się zachowuje o wiele lepiej

Musisz w takim razie sprawdzić, przy której kości dochodzi do ścinek. Kość pewnie uszkodzona. Ściągnij program memtest, wrzuć na pendrajwa i uruchom test. Zobaczysz co jest nie tak.

36 minut temu, lukasz12356546477 napisał:

ale marki nie znam

nie ma żadnej tabliczki znamionowej? żadnego info?

36 minut temu, lukasz12356546477 napisał:

zasilacz ciągnie już chyba od sześciu lat i żyje xD

Mój zasilacz z czarnej listy ciągnął przez prawie osiem lat, więc tak jak pisałem. Może Ci paść zaraz, lub przeżyje kilka ładnych lat.

lukasz12356546477
komentarz
komentarz

Właśnie chodzi o to że nic na nim nie piszę ;c Popatrze potem co z tą kością się dzieje, bo ta kość ma 4 gb i trzyma się najdłużej, dłużej od kości 8 gb ram, która była kupiona 2 lata i się po dwóch latach zepsuła ale oddałem na gwarancję :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.