x-kom hosting

Blue screen podczas grania w gry

rakalinowski
utworzono
utworzono

Cześć, 

grając w GTA V wyskakuje mi bluescreen, tak samo się dzieje podczas gry w Wiedźmina 3, czy też mafia 3. Z drugiej strony przy Battlefield 1, fifa 18 nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło, nawet przy graniu kilku godzin bez przerwy. Wrzucam tego bluescreena w załączniku, dodatkowo uprzedzam pytania: tak, gry z legalnego źródła  i system windows tak samo. 

 

Mój sprzęt:

 

procesor AMD FX 8300 8 rdzeni do 4.2Ghz

 

płyta główna Gigabyte 78LMT-S2 Sata

 

pamięć RAM 8GB DDR3 goodram

 

grafika GTX1060 3GB DDR5 MSI 

 

Dysk HDD 1TB Sata 3.0 6Gbit/s 7200rpm

Zasilacz Cube 700W

 

nie znam się za bardzo, nie wiem co mogę jeszcze podać, żebyście mogli mi coś doradzić/pomóc. Proszę o jakiekolwiek rady, jak mogę się pozbyć tego problemu. 

 

20180326_185707.jpg

wasz
komentarz
komentarz

Tutaj support Microsoftu podpowiada że jest to błąd systemu i można do niego pobrać łatkę. Myślę że warto spróbować. Oczywiście radzę najpierw wykonać kopię zapasową.

Youki
komentarz
komentarz

BIOS aktualny?

Jakie temperatury ma CPU?

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

rakalinowski
komentarz
komentarz
8 minut temu, wasz napisał:

Tutaj support Microsoftu podpowiada że jest to błąd systemu i można do niego pobrać łatkę. Myślę że warto spróbować. Oczywiście radzę najpierw wykonać kopię zapasową.

 

Wielkie dzięki za podpowiedź, oczywiście to sprawdzę i wezmę pod uwagę przy leczeniu komputera :)

 

4 minuty temu, Youki napisał:

BIOS aktualny?

Jakie temperatury ma CPU?

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

 

Czy BIOS aktualny? Tego niestety nie wiem, rozumiem, że wystarczy tutaj pobrać jakąś aktualizację? Jeśli tak, to mógłbyś podpowiedzieć gdzie i jak?

 

Temperatury - wrzucam w załączniku screena z programu - natomiast to podczas normalnego użytkowania, przy graniu w gry kiedyś sprawdzałem, to temperatury dochodziły do przystępnej wartości (kiedyś patrzyłem jakie muszą być przedziały i wyglądało to wszystko na poprawne)

 

Z Minidump: http://s000.tinyupload.com/?file_id=01943982848168324233

 

 

 

temperatura.png

Youki
komentarz
komentarz

Jak możesz pokaż jeszcze temperatury podczas grania.

Przeinstaluj sterowniki do chipsetu.

BIOS znajdziesz na stronie producenta, tylko wybierz taką rewizję jaką ma Twoja płyta główna http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-78lmt-s2rev_12#kf

rakalinowski
komentarz
komentarz

Przeinstalowałem sterowniki do chipsetu, zaktualizowałem BIOS. 

 

Poniżej widnieją temperatury podczas grania w GTA V (to co mi się zawieszało i wyskakiwał BSOD) może po tych sterownikach i BIOSie będzie już prawidłowo działało. Jak wyskoczy jeszcze raz, to się odezwę. A myślicie, że to może być wina zasilacza? bo chyba nie jest jakiś zbyt dobry. Martwię się, że z czasem może coś się spalić przez ten zasilacz, grając w bardziej wymagające tytuły. 

 

tempwgrze.png

Youki
komentarz
komentarz
10 godzin temu, rakalinowski napisał:

bo chyba nie jest jakiś zbyt dobry.

Zbyt dobry to zbyt łagodne określenie :)

 

  • 2 tygodnie później...
szubi8
komentarz
komentarz

zrobiles OC na procesorze? Jesli tak, to sprobuj uruchomic bez OC. Ten problem brzmi jakby byl przez to spowodowany.

rakalinowski
komentarz
komentarz
19 minut temu, szubi8 napisał:

zrobiles OC na procesorze? Jesli tak, to sprobuj uruchomic bez OC. Ten problem brzmi jakby byl przez to spowodowany.

nie robiłem nic takiego, nie przypominam sobie, a da się sprawdzić, czy jest OC i jak "wyłączyć"? 

szubi8
komentarz
komentarz

w Biosie overclockuje sie procesor. Powinienes miec mozliwosc zobaczenia tego w biosie. Jesli nie overclockowales, to zobacz jakie masz ustawienia -> Mozesz nam zdjecie wrzucic aby sie upewnic ;) 

rakalinowski
komentarz
komentarz
10 godzin temu, szubi8 napisał:

w Biosie overclockuje sie procesor. Powinienes miec mozliwosc zobaczenia tego w biosie. Jesli nie overclockowales, to zobacz jakie masz ustawienia -> Mozesz nam zdjecie wrzucic aby sie upewnic ;) 

 

Nie wiem, czy o to chodziło, ale nic innego nie znalazłem :D

30174067_1928692353820983_1788436906_o.jpg

30177257_1928692380487647_603503826_o.jpg

30232988_1928692357154316_342030012_o.jpg

30546130_1928692377154314_150723029_o.jpg

szubi8
komentarz
komentarz

Nie widze tutaj nic "zlego".  Jednakze, sam bluescreen moze byc wywolany wieloma problemamy robiac research w jez angielskim - najczesciej sa to temperatury.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2592327/bsod-clock-interrupt-received-secondary-processor-allocated-time-interval.html
 

Odpowiedz zaznaczona jako poprawna

-> Update BIOS'a - Nie baw sie z tym, jesli nie potrafisz bo mozesz sobie rozwalic caly BIOS.

-> Wyczysc komputer z kurzu, oraz upewnij sie iz wiatraki na karcie graficznej kreca sie z pelna predkoscia. 

-> Wylacz przyspieszanie 3d w swojej przegladarce (w sumie to na ta mysl teraz, sprobuj wylaczyc V-sync w grach - moze to pomoze).

-> Upewnij sie ze twoj zasilacz sie nie przegrzewa.

 

Jesli to nie pomoze, to w 2 twoim screenshocie, tam masz autoszybkosci procesora.

Moglbys sprobowaz z underclockowac procesor, tak aby uzywal mniej pamieci i sprawdzic czy wtedy bedziesz mial ten sam problem, albo mozesz sprobowac innego zasilacza.

 

 

W Kazdym razie, jest to zapewne problem z przyspieszaniem 3d w grach ktore maja wlaczone pewne opcje. (Vsync, 3d accelleration).

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.