x-kom hosting

Wybór internetu stacjonarnego

xSpanky
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z wybraniem odpowiedniego dla mnie internetu stacjonarnego. Nie chodzi o same oferty, która jest bardziej opłacalna, a raczej o to, jaki jest dostęp do danego internetu w mojej miejscowości. Nie uśmiecha mi się płacić za 100Mb, jeśli np maksymalnie w moim miejscu mogę osiągnąć 10. Jak mogę to sprawdzić? Wiem, że na stronie UKE jakiś czas temu była taka mapa, ale obecnie chyba została usunięta. Od razu mówię, że nie znam się kompletnie na sprawach internetowych. Jedyne co wiem, to tylko to, że chcę mieć jak najszybszy internet bez limitu na jaki mogę sobie pozwolić w moim miejscu zamieszkania. Doradzi ktoś?

politolog
komentarz
komentarz
6 minut temu, xSpanky napisał:

dostęp do danego internetu w mojej miejscowości

Jak nazywa się twoja miejscowość? Mieszkasz w bloku czy domku jednorodzinnym?

xSpanky
komentarz
komentarz

Modlimowo, gmina Płoty. W domku jednorodzinnym

politolog
komentarz
komentarz
7 minut temu, xSpanky napisał:

Modlimowo, gmina Płoty.

To wygląda bardzo kiepsko. Masz w wsi kable Orange? Internet radiowy ktoś w wsi posiada?

xSpanky
komentarz
komentarz

Orange mam aktualnie 10Mb i chcemy zrezygnować, bo odwalają cyrki, mniejsza. Radiowego nie ma nikt

kakarotosongo
komentarz
komentarz

Na kablach orange chyba netia może działać. Ale pewnie to nic nie zmieni w jakości

xSpanky
komentarz
komentarz

Sorry za przerwę w pisaniu, nie miałem dostępu do komputera. A czy od Netii otrzymam wiarygodne informacje jeśli do nich zadzwonię? Będą w stanie mi powiedzieć jaką prędkość uzyskam maksymalnie itd?

politolog
komentarz
komentarz
8 minut temu, xSpanky napisał:

A czy od Netii otrzymam wiarygodne informacje jeśli do nich zadzwonię?

Takie same jak w Orange. Taki sam internet , przyjeżdża ten sam technik z firmy podwykonawczej  (najpierw Orange , potem Netia).

xSpanky
komentarz
komentarz

Czyli tak czy inaczej skazany jestem na Orange?

politolog
komentarz
komentarz
6 minut temu, xSpanky napisał:

Czyli tak czy inaczej skazany jestem na Orange?

Albo Orange lub Netia na kablach Orange. Jak nazywa sie twój modem/router? Wrzuć statystyki linii , wtedy będzie można orzec potencjalną prędkość , która jest u Ciebie możliwa.

xSpanky
komentarz
komentarz

Livebox 2.0. Jak mogę statystyki sprawdzić? Jak mówiłem, jestem kompletnie zielony :D

xSpanky
komentarz
komentarz

Tak to wygląda:5ac105b21217b_Beztytuu.thumb.png.37e42c7dd40b4c3d370bd6a513aa65c7.png

politolog
komentarz
komentarz
5 minut temu, xSpanky napisał:

Tak to wygląda:

Lekko ponad 6 Mb/s , linia bardzo kiepska , więcej nie będzie w Netii lub w Orange.

xSpanky
komentarz
komentarz

I z tego co rozumiem to max na ile mogę liczyć? U innych dostawców będzie jeszcze gorzej?

politolog
komentarz
komentarz
2 minuty temu, xSpanky napisał:

U innych dostawców będzie jeszcze gorzej?

W LTE są z reguły limity, mówisz , ze w twojej wsi internetu radiowego nikt nie ma. Więc wyboru nie masz.

 

3 minuty temu, xSpanky napisał:

z tego co rozumiem to max na ile mogę liczyć

W Orange czy Netii ( te same kable to jest maksymalnie dla Ciebie ).

  • Dziękuję 1
xSpanky
komentarz
komentarz

No dobra, w takim razie chyba wyboru nie mam. Dzięki wielkie za pomoc, temat stał się bardziej jasny ;)

  • 4 tygodnie później...
szaki
komentarz
komentarz

Linie masz ładna. 0 błędów przez 7 h działania. Margines wielki mógłbyś się pokusić o  20 Mb pewnie Zapisałby się koło  15 Mb/s

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.