x-kom hosting

Reinstalacja Windowsa

AdrMas
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć. Nie wiem, czy wybrałem tym razem dobry dział. Problem dotyczy awarii Windowsa 10, ale też jest coś o "ósemce".

 

Niestety muszę ponownie zainstalować Windowsa, bo laptop nie chce się poprawnie włączyć. Automatyczna naprawa systemu nie pomaga. Chcę ponownie zainstalować system, ale pliki, które są na dysku chciałbym zostawić. Nie wiem tylko, czy tak się da. Czy jest taka opcja?  Po próbie automatycznej naprawy jest kilka opcji do wyboru, takich jak np. powrót do ustawień fabrycznych. Jednak żadna z tych opcji nie działa i jedyne wyjście to instalacja z płyty lub z pendrive'a systemu. Na laptopie oryginalnie był Windows 8. Nie tak dawno instalowałem go na wymieniony dysk twardy, bo stary przestał poprawnie działać. Po instalacji sytemu od razu zaktualizowałem go do wersji 10. Teraz, gdy muszę znowu zainstalować poprzednią wersję, to będę mógł go jakoś zaktualizować z powrotem do najnowszej wersji? Z tego co wiem, to proces darmowej aktualizacji niby się już zakończył. Poprzednio jeszcze załapałem się. 

Bish
komentarz
komentarz

Co do samej instalacji; wystarczy że podczas instalacji, gdy masz wybór, gdzie system ma zostać zainstalowany, nie klikniesz w przycisk formatuj

Stary system zostanie przeniesiony do folderu windows.old, a wszystkie pliki pozostaną na swoim miejscu.

AdrMas
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Pozostawienie plików jest dla mnie najważniejsze, ale fajnie byłoby też zostać przy najnowszej wersji Windowsa, tylko nie wiem, czy jest to nadal możliwe.

r102
komentarz
komentarz

Idzie ci o aktywację win 10 ???

 

A masz założone konto Microsoft - raczej tak to sobie przypomnij jego dane - i po reinstalacji win10 zaloguj się na tym koncie i system się aktywuje...

AdrMas
komentarz
komentarz

Zainstalowałem Windowsa 8.1, bo był od nowości na tym laptopie.  Windowsa 10 nie mógłbym raczej zainstalować, bo klucz jest przypisany tylko do wersji 8.1. Podczas instalacji systemu nie muszę nawet go wpisywać, bo instalator sam go odnajduje. Reinstalacja systemu przebiegła bez problemów i pliki się nie usunęły. Folderu windows.old nie miałem, bo wszystko było w folderze użytkownika. No właśnie, było... Teraz nie mogę wejść i przeglądać plików na tym dysku, bo pokazał się komunikat, że lokalizacja jest niedostępna, dysk D nie jest dostępny i nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy. Nie wiem co oznacza to We/Wy. Jak rozwiązać ten problem?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.