x-kom hosting

Fotel biurowy, jaki powinien być

okrim
utworzono
utworzono

Jakie macie fotele? Tzn. chodzi mi o jakiś biurowy, do komputera, do biurka. Teraz korzystam ze zwykłego krzesła i już nie wytrzymuję, boli mnie kręgosłup, ciepną nogi, koszmar jednym słowem. Muszę chyba kupić normalny fotel obrotowy, ale nie bardzo wiem na co zwracać uwagę przy wyborze. Za rady będę wdzięczny, zależy mi na ergonomii poniekąd miejsca pracy, sporo czasu spędzam w domu przy komputerze.

r102
komentarz
komentarz

Masz możliwość udania się do jakiegoś sklepu z dużą ilością foteli do wyboru /np IKEA ?

okrim
komentarz
komentarz

Generalnie mam, choć niezbyt blisko, dlatego wygodniej byłoby mi kupić przez internet. Uniknąłbym tracenia czasu na dojazd, pieniędzy przy okazji też.

krzysiuus
komentarz
komentarz (edytowane)

Najważniejsze opcje: regulacja góra dół :P, regulacja wysokości podłokietników + fajnie aby miał możliwość wysuwania podłokietników przód i tył, regulacja oparcia no i ważne aby miał kółka powlekane gumą. Ważne aby podłokietniki były przymocowane do siedziska uchwytami metalowymi (nie tandetny plastik). 

 

PS. Dobrze jest też mieć mini poduszki do fotela.

  • 1 miesiąc później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Obawiam się, że jeśli chcesz kupić coś wygodnego i odpowiadającego Ci, to nie unikniesz wizyty w jakimś sklepie gdzie takie sprzęty można kupić, choćby we wspomnianej IKEI. Dość sporo osób chwali sobie tamtejsze fotele Markus, choć ja osobiście nie mogłem zdzierżyć (było mi niewygodnie). Warto zerknąć na strony producentów foteli ergonomicznych, ale porządne fotele tego typu kosztują na ogół kupę kasy. Inna opcja to fotele gamingowe - wybór jest ogromny, choć za coś sensownego z szerokim zakresem regulacji też zapłacisz co najmniej okolice 900 złotych. Wadą większości modeli gamingowych jest to, że wyglądają jak z odpustu i nie do każdego wnętrza pasują. Są wyjątki, ale nie za wiele - mój SPCGear SR500F jest jednym z "łagodniej" wyglądających, zwłaszcza że ma tapicerkę z tkaniny a nie ze sztucznej skóry (typowej dla wielu foteli komputerowych).

 

Ale tak jak mówię - jeśli masz możliwość, usiądź w interesującym Cię fotelu. Jeśli takiej opcji nie ma - zrób listę, jakie modele Cię interesują, a potem szukaj opinii, recenzji... Niby towar kupiony przez internet przez osobę prywatną można w ciągu tych paru dni zwrócić, ale cholera może wziąć człowieka jak pomyśli, że ma rozkręcać fotel, który dopiero co skręcił i który okazał się do bani. ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.