x-kom hosting

Przerwana aktualizacja - padł system? Proszę o pomoc

jinxmore
utworzono
utworzono (edytowane)

Nie wiem jak usunąć, ale problem został rozwiązany. System się załadował i działa, na razie bardzo wolno ale działa :)

 

Witam, z powodu przerwy w zasilaniu aktualizacja została przerwana (było 0%). Po próbie uruchomienia komputera pokazuje się niebieski ekran "wybierz układ klawiatury", po wybraniu polski mam do wyboru kilka opcji: 

1. Kontynuuj przejdź do systemu Windows Rollback - po kliknięciu resetuje komputer i wraca do powyższego niebieskiego ekranu.

2. Użyj urządzenia 

3. Użyj innego systemu operacyjnego (nie mam innego)

4. Rozwiąż problemy:

A) przywracanie systemu- jest punkt z dzisiaj z rana, przywraca pliki, pokazuje, że zakonczono z sukcesem, i żeby uruchomić ponownie . Po ponownym uruchomieniu pokazuje się niebieski ekran z wyborem jezyków itd. 

B) odzyskiwanie obrazu systemu - nie wychodziłam. Mam do wyboru przywrócenie win10, co zrobiłam lub Windows Rollback, czego nie próbowałam, bo nie wiem jakie mogą być tego skutki.

C) naprawa podczas uruchamiania - próbowałam, nic nie dało

D) wiersz poleceń 

E) ustawienia oprogramowania systemowego UEFI 

F) przywróć poprzednią wersję i tu też do wyboru windows 10 lub win Rollback. Na rollback nie wchodziłam, a przywrócenie poprzedniej wersji win10 nie działa. 

 

Co mogę zrobić? Czy bezpiecznie jest wejść na przywrócenie windows Rollback? Próbuje też zgrać pliki naprawcze na pendrive z drugiego komputera z Windows 10 w celu uruchomienia systemu, ale nie wiem czy to pomoże. 

Oczywiście zależy mi na tym by uruchomić system bezpiecznie, tzn bez utraty plików zwłaszcza z dysku, na którym nie ma systemu. Nie mam windowsa na płycie, ponieważ był już zainstalowany w laptopie przy zakupie. 

Bardzo proszę o szybką pomoc. 

 

 

1521308938454973930245.jpg

15213089631171319708947.jpg

 

Nagrałam na pendrive te pliki naprawcze (utwórz dysk odzyskiwania), włożyłam do do zepsutego laptopa, uruchomiło się jak wyżej, więc kliknelam na użyj urządzenia i EFI USB DEVICE i coś tam myślał myślał, i znowu uruchomił ekran jak wyżej. 

Pomocy, bo już naprawdę nie wiem co robić. I nigdzie nie widzę przywracania ustawień do stanu początkowego. 

 

 

 

Gawel
komentarz
komentarz

Jak to nie ma przywracania ? Rozwiąż problemy\Zresetuj ustawienia do stanu początkowego. Jaki to laptop ?

  • 2 miesiące później...
anitka_ia
komentarz
komentarz

Czy udało się ten problem rozwiązać? Mam dokładnie to samo ?

 

patcjayr
komentarz
komentarz

witam,

mam to samo, komputer lenovo. proszę o pomoc. wszystko po nowej aktualizacji windowsa 10

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Poczytałem trochę o problemach z ostatnią kwietniową aktualizacją Windows 10 i wygląda to niewesoło.
Gdybym ja miał kłopoty z aktualizacją i komputer nie chciał by mi się uruchomić, podpiął bym dysk pod inny komputer i zgrał ważne dane.
Takich danych zresztą nie trzyma się na dysku z systemem ale mało kto się tym przejmuje.

 

Tak naprawdę tych błędów, które powoduje aktualizacja jest tak dużo, że nie wiadomo co w konkretnym przypadku powoduje ten błąd więc trudno cokolwiek doradzić.
Nie wiem, może ja mam takie wrażenie ale jak zacząłem czytać o kwietniowej aktualizacji to wydaje mi się, że jest to jeden wielki chaos.
Osobiści lubię oprogramowanie czy też systemy Microsoft i nie mi chodzi o to aby ich tylko krytykować.

 

Może to trochę poniżej nieskładnie przetłumaczone ale próbowałem zebrać jak najwięcej informacji co może zepsuć kwietniowe uaktualnienie.


- niektórzy użytkownicy komputerów mieli problemy z Google Chrome i asystentem Cortany, programy te powodują zawieszanie się komputera
- aktualizacja KB4103721 powoduje, ze komputer nie chce się uruchomić albo w chodzi w cykl nieudanych rozruchów, skutkiem czego komputery nie mogły poprawnie załadować systemu Windows 10 przy użyciu jedynego rozwiązania umożliwiającego pełne przywrócenie systemu.
Po tych doniesieniach Microsoft zaktualizował poprawkę KB4103721:
"Po ponownym uruchomieniu lub zakończeniu pracy "urządzenia z dyskami z serii Intel SSD 600p lub Intel SSD Pro 6000p mogą wielokrotnie wchodzić na ekran UEFI".
Czyli Windows 10 miał problemy z kolejnym sprzętem tym razem z niektórymi dyskami.

Kolejny problem z dyskami.
Firma Microsoft zaleca użytkownikom dysków SSD Toshiba serii XG4, Toshiba serii XG5 lub Toshiba serii BG3, aby czekali do momentu zaoferowania aktualizacji w czerwcu.

Użytkownicy, mieli również problemy z "czarnym ekranem" i znikającymi ikonami podczas aktualizacji.
Microsoft zaczął blokować niektóre urządzenia firmy Dell Alienware przed instalacją wersji 1803 z powodu problemów z kompatybilnością, co spowodowało, że po powrocie z trybu oszczędzania baterii urządzenia wyświetlały czarny ekran. Problem ten dotyczył laptopów z podłączonym do wyświetlacza dyskretnym procesorem graficznym (dGPU).

Użytkownicy Microsoft Surface również zgłaszali problemy po aktualizacji.
Według Techradar,

https://www.techradar.com/news/windows-10-april-2018-update-is-causing-problems-with-some-microsoft-surface-devices

użytkownicy poinformowali, że ubiegłoroczna aplikacja Surface Pro przestaje działać po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji systemu Windows 10.
Dzieje się tak najwyraźniej dlatego, że poprawka z kwietnia 2018 roku jest obecnie niekompatybilna z dyskiem Intel SSD6.
Użytkownicy forum Microsoft zgłosili również problemy z Surface Studio, pisząc, że mysz i klawiatura wciąż się odłączają od czasu instalacji uaktualnienia.
Odpowiedź Microsoft:
"Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem, które zostanie dostarczone w ramach przyszłej aktualizacji systemu Windows."
Microsoft nadal zaleca aby po prostu poczekać, aż zaoferuje wersję 1803 dla konkretnych modeli urządzeń.

Złośliwe oprogramowanie Adware.
Jakby tego było mało Express.co.uk poinformował, że system Windows 10 został dotknięty "niewidzialnym" wirusem, który może poważnie spowolnić pracę komputerów.
Adware zostało odkryte przez analityków z firmy Bleeping Computer, którzy ujawnili, że może ono pożerać zasoby procesora nawet do 80%.
Złośliwe oprogramowanie zostało nazwane FileTour, a wirus kradnie moc obliczeniową, aby móc kopać krypto-waluty.
Adware, który jest pochodzenia rosyjskiego, tworzy autorun systemu Windows, który uruchamia przeglądarkę Google Chrome w sposób niewidoczny dla ofiary.
Przeglądarka uruchamia się bez okna pojawiającego się na pulpicie za każdym razem, gdy użytkownik się loguje. Po otwarciu Chrome uruchamia skrypt do kopania CoinCube.
Waluta która jest wykopywana to Monero.
W zależności od ilości pamięci RAM, którą poszkodowany ma na swojej maszynie, zarażone komputery mogą ulec znacznemu spowolnieniu.
A ponieważ Chrome otwiera się w niewidzialnym procesie, może upłynąć dużo czasu, zanim ofiary uświadomią sobie, co pożera ich zasoby.

Wg:

https://www.express.co.uk/life-style/science-technology/962955/Windows-10-update-April-2018-patch-download-causing-issues-Microsoft-Surface

https://www.zdnet.com/article/new-windows-10-april-2018-update-build-microsoft-fixes-intel-toshiba-ssd-crashes/

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.