x-kom hosting

Wyskakuje BSOD System Thread Exception Not Handled

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: szubi8 ,
Anawa
Wiadomość dodana przez Anawa

Błąd w Windows "System Thread Exception Not Handled" może być związany z nieprawidłowo skonfigurowanym sterownikiem jednego z urządzeń albo poprzez nieprawidłowo działający system Windows. Polecane jest skorzystanie z poradnika Microsoft, który jest dostępny na stronie: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/14238/windows-10-troubleshoot-blue-screen-errors (źródło: Microsoft Community)

 

Każdy przypadek wystąpienia takiego błędu jest indywidualny, dlatego aby można było rozwiązać Twój problem na ForumPC, wymagane jest abyś założył/a nowy temat wraz z dokładnym opisaniem okoliczności wystąpienia błędu System Thread Exception Not Handled. 

DudasOn
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, otóż ostatnio podczas grania wyskoczyl mi bluescreen z informacją System Thread Exception Not Handled(nie jest napisane jaki plik był powodem błędu). Zdażyło się już to 2 razy (w tej samej grze, bo w nią grałem ostatnio dość sporo więc nie wiem czy ma to coś do sprawy). Odrazu mowie, że komputer jest nowy i posiada system windows10 64bit. Z góry dziękuję za pomoc. 

Youki
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację tego PC wraz z marką i mocą zasilacza oraz spakuj pliki z folderu Minidump (C:\\Windows\Minidump) i wrzuć na jakiś upload.

 

  • Dobra wypowiedź 1
DudasOn
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli oto chodziło, to proszę, a jeżeli nie to proszę o wytłumaczenie, bo jestem zielony, a zrzut z minidumpa podam, kiedy bedę miał dostęp do sprzętu (okolo 17):

Karta: Msi Gtx 1050ti oc 4gb

Proc: Intel i5 7400

Plyta głowna: msi hs110m pro-d

Dysk: 1tb WD10EZEX blue 64mb sata III/600 7200 rpm 2rz

Ram: ballstix sport lt 8gb

Zasilacz: corsair vs series vs450 450W

Dodatkowo dodam, że komputer jest kupiony z "dużej sieci" sklepów i między monitorem a grafiką jest przejsciowka vga do hdmi nie podlaczana do pradu. Jezeli to ma jakies znaczenie.

 

 

 

 

 

 

Witam,

A oto cała zawartość minidump. 

031318-30609-01.dmp

031418-26375-01.dmp

Youki
komentarz
komentarz

Błąd występuje tylko zawsze w tej grze?

Podczas normalnego użytku, korzystania z internetu nic?

W wolnej chwili przetestuj pamięć RAM za pomocą memtest86+.

DudasOn
komentarz
komentarz (edytowane)

Edit: zdarzyło się to też podczas grania w inną grę

DudasOn
komentarz
komentarz

Po zainstalowaniu programu do czytania tych minidumpow znalazem ze wystapil blad powiazany z pamiecia i bylo to zwiazane z WIN8_DRIVER_FAULT (mam win 10)

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki do GPU jaka wersja?
Kartę podkręcałeś?

Sterowniki do chipsetu oraz BIOS aktualny?

DudasOn
komentarz
komentarz (edytowane)

Do gpu najnowsze przynajmniej jak uaktualnialem (391.01) karta nie podkrecana bo nie wiem czy gwarancje strace a BIOS i stery do chipsetu takie jakie mi dali na start (stwierdzilem ze nie trzeba aktualizowac jak pc mam tydzien) chyba z 2017

Youki
komentarz
komentarz

Zainstaluj starszą wersje, przeinstaluj sterowniki do chipsetu i zaaktualizuj BIOS.

 

DudasOn
komentarz
komentarz (edytowane)

Narazie po reinstalce sterowników do gpu jest ok, ale mam jeszcze jedno pytanko, czy to, że po wyłączeniu komputera przu użyciu opcji zamknij i odłączeniu od gniazdka po zakończeniu wyłączania oraz przy włączonej funkcji fast startup jest złe to, że pokazuje mi w rejestrze błędów "Niepoprawne zamkniecie systemu Windows"? I czy jakoś to da się naprawić?

  • Rekomendowana odpowiedź
szubi8
komentarz
komentarz

 

Taki sam watek istnieje dokladnie tutaj. - Sledz tamten watek, i postaram sie pomoc. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.