x-kom hosting

Neinst. Debian, VMware i X'y - problem

mroova
utworzono
utworzono

Witam!

Problem jest dość złożony. Od razu ostrzegam, że nie jestem zbyt biegły w systemach linuksowych - dopiero zaczynam się tym bawić.

Postanowiłem stać się posiadaczem debiana, ściągnąłem debian-31r5-i386-netinst i zainstalowałem na wirtualnej maszynie VMware Server do pobrania stąd: http://www.vmware.com/download/server/

Instalacja przebiegła bez problemów, tzn. do momentu, kiedy miały wystartować X'y. W załączniku log. Nie wiem co jest grane, próbowałem już kika razy konfigurować od nowa i nic nie pomaga. Czy to możliwe, że VMware nie może "przejąć kontroli" nad moją kartą graficzną? (GF 4MX420 - podczas konfiguracji wybieram sterownik nv).

Nie zrażająć się tym spróbowałem zainstalować mojego debiana już normalnie, bez użycia oprogramowania wirtualizującego, czyli przygotowałem partycje na moim drugim dysku i zainstalowałem go normalnie. Podczas instalacji (podobnie jak na VMware), instalator wykrył DHCP i odpowiednio skonfigurował, wydzierżawił IP, ale... nie mógł się połączyć z ftp.pl.debian.org ani z żadnym innym serwerem proponowanym przy instalacji aby ją kontynuować? Co może być nie tak?

Za rozwiązania chociaż części moich problemów bede bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam!

[ Dodano: 2007-03-03, 13:26 ]

Dzięki za rychłe i wyczerpujące odpowiedzi o komputerach wiedzący wszystko bracia lol

Gość
komentarz
komentarz
Czy to możliwe, że VMware nie może "przejąć kontroli" nad moją kartą graficzną?

VMware nie przejmie w 100% kontroli nad Twoją kartą graficzną, np nie obsługuje on DX'ów. A sterownik, jaki musisz wybrać to jest standardowa grafika vmware, a nie właściwy sterownik do danej karty graficznej.

  • 4 tygodnie później...
dos
komentarz
komentarz

Jako sterownik dla Xsów nie możesz ustawić ani nv, ani nvidia, tylko vmware... Oczywiście musisz mieć zainstalowany moduł jądra: xorg-drivers-vmware... a jak nie masz to go sobie apt-getnij ;)

Pozdrawiam

dos

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.