x-kom hosting

Internet mobilny na miesiąc

roonowicz
utworzono
utworzono

Witam, z powodu remontu w moim domu muszę przenieść się do innego mieszkania.

W domu mam zainstalowaną antenę zewnętrzną wiec nie mogę zabrać jej ze sobą.

Mam router huawei b315 który leży nie używany wiec mogę go zabrac ze sobą i dokupić do niego kartę prepaid z internetem.

Nigdy z takiej karty nie korzystałem, chciałem do dowiedzieć jaką najbardziej opałaca się kupić, czyją i jaką ofertę wybrać.

pozdrawiam

BaruEM
komentarz
komentarz

Po pierwsze sprawdź sobie zasięg LTE na mapach w twojej okolicy różnych operatorów komórkowych. Szukaj oferty tam gdzie najlepiej wypadnie zasięg.

Tu masz np. z Plusa Click!

Wiem, że w playu mają ofertę za 50zł nielimitowany chyba na miesiąc, kolega korzysta z podobnej i nie ma problemu z zasięgiem ale jest to centrum miasta.

Najlepiej podzwonić/poszukać na stronach i dobrać coś pod siebie - cena, transfer miesięczny itp.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Tutaj można wyszukać wszystkie stacje BTS w okolicy, różnych operatorów: http://beta.btsearch.pl/

Na górze wpisujesz miasto, dalej UKE, wszystkie sieci, LTE.

 

Należy pamiętać, że nie tylko odległość się liczy ale także przeszkody. Więc jeśli antena danego operatora jest bliżej, ale po drugiej stronie bloku, w którym masz mieszkanie, to sygnał może być słabszy, niż do dalszej anteny, którą widać z okna. LTE to kupowanie kota w worku, bo nie wiesz ilu wokół ciebie jest ludzi, którzy korzystają z LTE danego operatora. Może wyjść tak, że w godzinach popołudniowych nie osiągniesz więcej niż 2mbps.

 

W sumie, to tylko na miesiąc, więc może wszystko jedno :D

BaruEM
komentarz
komentarz

Tak naprawdę jeżeli bardzo Ci zależy na stabilnym internecie, zawsze możesz kupić kartę danego operatora za 5zł i sprawdzić jak śmiga u Ciebie w mieszkaniu. Problem jest tylko taki, że teraz każdą kartę trzeba zarejestrować na daną osobę. A jak to działa, oprócz tego że można to zrobić np. w żabce to nie wiem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.