x-kom hosting

Zakładanie Profilu w chmurze Win10

Dawqu
utworzono
utworzono

Witam,

Ostatnio próbuję się dowiedzieć czy da się założyć profil w win10 np. poprzez konto microsoftu które zapisywało by swoje ustawienia itp. w np OneDrive

Chodzi tu dokładniej oto że zakładając takie konto na jednym urządzeniu mogli byśmy logować się na nie poprzez inne urządzenia z win10 i  mieć możliwość korzystania z np. ustawień,aplikacji obrazów itp. Zastanawia mnie czy jest taka możliwość a jeżeli nikt tego jeszcze nie próbował/dokonał to czy było by to możliwe do zrobienia i jakiej przestrzeni potrzebowałbym w chmurze bliżej 20gb czy 100. Zdaję sobię sprawę że wszystko można trzymać na pendrivach czy dyskach lecz jest to często niewygodne i rzadko mam je pod ręką jak gdzieś jadę, a tak to nieważne gdzie jestem wystarczy że zalogowałbym się na OneDrive i wszystko miał .

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

szubi8
komentarz
komentarz

Na twoje pytanie odpowiedz nie jest "tak" lub "nie" bo mozna to zrobic, lecz wymaga to sporo konfiguracji.

 

Chodzi Ci zapewne o mozliwosc syncowania tak jak w apple cloudzie gdzie wszystko jest dostepne tak od razu.

One drive, wg mnie nie jest najlepsza solucja do czegos takiego, gdyz jest to poprostu (dla mnie) nie wygodne.

Jednakze, opisze mniej wiecej jak cos takiego mogloby wygladac.

 

Ustawienia konta:

Ustawnienie konta cloud'owego jest mozliwe w Windows 10, tylko wymagane jest polaczenie z internetem -> Jesli polaczenie nie bedzie mozliwe - twoj komputer bedzie uzywal zcachowanych danych.

Ustawienia tego konta, nie beda ustawiane globalnie tak aby sie zapisywaly - w sensie wyglad itd, niestety microsoft supportuje to tylko przez ustawienia z Group Policy - gdzie do tego rozwiazania musialbys tak czy siak uzywac innych kont nalezacych do innych uzytkownikow.

 

Ustawienia sync do mozliwosci latwiejszego dostepu do danych: 

Jest mozliwosc ustawienia onedrive'a tak, aby poprostu moc wrzucac wszystko od razu do cloud'u, tj. ze poprostu ustawiasz sobie ktore foldery twoj onedrive ma syncowac, a potem jednoczesnie, mozesz ustawic sobie gdzie chcesz na drugiej maszynie aby cos takiego Ci sie pobieralo.

 

Na temat rozmiaru, nie wiem co Ci doradzic, gdyz ja mam na przyklad rozwiazania z gDrive, i tam mam nieskonczona ilosc zdjec w chmurze jesli nie sa one HD (I tak nie potrzebuje jakiejs super rozdzielczosci) - wiec zabezpieczam wszystko tam.

Na temat aplikacji, niestety nie, gdyz kazdy system jest jako 'independent' chyba ze chcesz korzystac z aplikacji ze store'u, wtedy nie wiem.

 

;)

Mam nadzieje ze pomoglem :D 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.