x-kom hosting

Canon MP550 reanimacja po ok. 8 latach

AnonGuy
utworzono
utworzono

Witam. Posiadam atramentową drukarkę Canon MP550, którą postanowiłem użyć ponownie po bardzo długim zastoju. Wcześniej była bardzo mało używana, zużyła dosłownie 2-3 kartridże z tuszem (oprócz małego czarnego, którego nigdy nie ruszała). Zamierzam kupić laserową, ale chciałbym jeszcze trochę poużywać tej. Wiem, że na pewno będzie zaschnięta głowica, ale czy nie trzeba będzie kupić czasem nowej, a jeżeli będzie można ją jednak wyczyścić, to czy obeszło by się bez chemii? Jak się w ogóle za to zabrać? Na razie udało się ominąć komunikat o braku tuszu i uruchomić skaner ;).

AnonGuy
komentarz
komentarz

Na razie udało się "wymoczyć" kartridże z atramentem, po wydrukowaniu wzoru coś tam widać, ale trzeba się przyjrzeć, teraz wziąłem się za głowicę - strzykawką ostrożnie zakropiłem miejsca, z których wylatuje tusz (oczywiście uważając na elektronikę) i mam nadzieję że pomoże. Widzę że odetkał się już niebieski, żółty i mały czarny.

Ok, po wyczyszczeniu głowicy i uruchomieniu programu czyszczącego drukarka drukuje prawie jak należy. Nie drukuje tylko koloru czerwonego i czarnego, mam nadzieję że to tylko kwestia braku tuszu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.