x-kom hosting

Instalacja WIN 7 z UEFI?

aaanka
utworzono
utworzono

Witam,

 

Chciałabym zainstalować Windows 7 Professional 64 bit na Asus R541n, który jest bez systemu. Jestem laikiem i jedynie wiem jak zainstalować ten system ze zwykłego Biosu. Tutaj jednak komputer zatrzymuje mi sie na 'Starting Windows' i już dalej nie rusza. Z tego co wyczytałam to ten Asus ma UEFI zamiast Biosa i muszę ustawić ten system najpierw na CMS BIOS - jak to zrobić jak nie mam tam żadnej takiej opcji? Póki co mam jakoś ustawione, ze bootuje mi z CD (bo płytka jednak się odpala), fast boot i secure boot wyłaczone.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

 

Pozdrawiam!

 

DSC_0973.JPG

DSC_0974.JPG

DSC_0975.JPG

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak doszedł do "Starting Windows" to zakładam, że system już jest wczytywany i problem leży bardziej w sprzęcie oraz sterownikach. Zmień w BIOS opcję AHCI na IDE lub inną. Ta opcja powinna być gdzieś w Advanced, Storage Configuration, Integrated Peripherals.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.