x-kom hosting

Usługa Windows Update

Ether_141
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie. Mam dosyć duży problem z którym nie wiem jak sobie poradzić, a mianowicie, usługa "Host usługi: system lokalny (3)"  a dokładniej windows update używa ponad 50% procesora, przy tym oczywiście temperatury podskakują do 60 stopni w spoczynku co jest nienormalne. Wiadomo, windows update to aktualizacje więc pozostawiłem komputer w spoczynku przez 7 godzin, aby system mógł sobie spokojnie te aktualizacje pobrać, jednak problem nie ustał. Kiedy wyłączę ręcznie usługę windows update wszystko wraca do normy i użycie procesora nie przekracza 5-10%, a temperatury 40 stopni. Kiedy próbuję wykonać aktualizacje ręcznie, występuje błąd i nie da rady tego zrobić. Dodam, że komputer jest czysty od wirusów (przynajmniej tak pokazuje mi Avast). Kilka miesięcy temu miałem podobny problem ale po dwóch dniach wszystko samo wróciło do normy. Teraz trwa to dobry tydzień. Proszę Was o pomoc i z góry dziękuję :).

Ether_141
komentarz
komentarz

REF

Pattom
komentarz
komentarz

Masz windowsa 10 rozumiem, jest taka opcja częściowo ukryta w ustawieniach. Niestety nie pamiętam na ten moment dokładnej nazwy tego syfu, ale działa to ma zasadzie, że zamiast z serwerów Microsofta ludzie (kilka,kilkanaście nie wiem) osób pobiera aktualizacje z Twojego komputera w celu odciążenia (?) serwerów Microsofta. Tak czy inaczej wpierd*ła mocno neta i procka. W ustawieniach windows update powinieneś znaleźć tą funkcję. 

Gawel
komentarz
komentarz

Sprawdź faktycznie te ustawienia Windows update/opcje zaawansowane/optymalizacja dostarczania/monitorowanie aktywności.Ta funkcja dzielenia się aktualizacjami jest domyślnie włączona

Pattom
komentarz
komentarz
26 minut temu, Gawel napisał:

Sprawdź faktycznie te ustawienia Windows update/opcje zaawansowane/optymalizacja dostarczania/monitorowanie aktywności.Ta funkcja dzielenia się aktualizacjami jest domyślnie włączona

Właśnie o tym mówiłem, dzięki ;)

Ether_141
komentarz
komentarz

Nic to nie dało.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.