x-kom hosting

Problem z uruchomieniem laptopa po partycjonowaniu

zarzyczka
utworzono
utworzono

Cześć!

Nowy laptop, kupiony kilka dni temu. Windows 10, jeden jedyny dysk SSD 256 gb.
Chciałam go podzielić - 100 GB na system, reszta na prywatne dokumenty. Narzędzie systemowe nie dawało mi takiej możliwości, chciało dać min. 130 GB na system.
Użyłam więc programu AOMEI Partition Assistant. Według komunikatów programu, partycjonowanie poszło bez problemów. Problem pojawił się przy ponownym uruchamianiu systemu - System nie chce się uruchomić.
Na czarnym ekranie z logo producenta pojawił się komunikat, coś w stylu: naprawianie uszkodzeń dysku ;/
Potem niebieski ekran z opcjami uruchomienia.
Kiedy klikam na "Kontynuuj - przejdź do systemu", pojawia się komunikat "przygotowywanie automatycznej naprawy" i po chwili powrót do niebieskiego ekranu.

To samo, kiedy próbuję uruchomić w trybie awaryjnym.
Kiedy wybieram "Resetuj ustawienia do stanu początkowego", na czarnym tle mam biały napis "resetowanie ustawień do stanu początkowego (1%)" i ten poziom procentowy stoi w miejscu, po dłuższym lub krótszym czasie powrót do niebieskiego ekranu.

Jeszcze nie utworzyłam punktu przywracania ani kopii zapasowej systemu na płycie, mam tylko ukrytą partycję recovery ;/

Co robić, pomocy :(

Gawel
komentarz
komentarz

Co to za laptop ? Masz naklejkę z licencją ?

zarzyczka
komentarz
komentarz

Asus ux410ua, nigdzie nie widzę naklejki z kluczem windowsa

Gawel
komentarz
komentarz (edytowane)

Laptopy mają chyba klucz zaszyty w BIOSie.Można by zainstalować system od nowa

Ale najpierw spróbuj tego zobaczymy czy pomoże

Cytuj
  • Przy uruchamianiu laptopa należy wielokotnie wciskać klawisz F9, aż do pojawienia się komunikatu „Windows is loading files". Następnie proszę zastosować się do instrukcji instalatora.

Licz się z tym że stracisz wszystko to co było zapisane na laptopie

  • Dziękuję 1
zarzyczka
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Gawel napisał:

Laptopy mają chyba klucz zaszyty w BIOSie.Można by zainstalować system od nowa

Ale najpierw spróbuj tego zobaczymy czy pomoże

Licz się z tym że stracisz wszystko to co było zapisane na laptopie

Próbowałam tego z f9, zero reakcji.

 

Dzięki, czyli chyba jutro czeka mnie reinstalacja.

Utrata zapisanych danych akurat mnie nie martwi, jeszcze nic specjalnego tam nie przeniosłam, miałam zamiar się za to wziąć właśnie dziś, po partycjonowaniu ;/

To, czego się boję, to uszkodzenie dysku. Mogło się tak zdarzyć?

 

Gawel
komentarz
komentarz (edytowane)

Tutaj winna jest ingerencja w partycje i dlatego się wysypał.Sam dysk powinien być sprawny

  • Dobra wypowiedź 1
zarzyczka
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Gawel napisał:

Tutaj winna jest ingerencja w partycje i dlatego się wysypał.Sam dysk powinien być sprawny

UFFFF!!! Dziękuję, będę spała spokojniej :)

 

zarzyczka
komentarz
komentarz (edytowane)

Hej!

Udało się zapisać ISO na pendrivie, uruchomić komputer z pendrive i wtem, w czasie instalacji, komunikat jak poniżej. Do każdej partycji.
Co robić?

win10instalacja.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

Musisz wejść w BIOS i odszukać zakładkę Boot Mode (albo coś podobnego) i ustawić na UEFI .Potem Save i restart

zarzyczka
komentarz
komentarz
14 minut temu, Gawel napisał:

Musisz wejść w BIOS i odszukać zakładkę Boot Mode (albo coś podobnego) i ustawić na UEFI .Potem Save i restart

Szukam i szukam i nigdzie nie widzę opcji ustawienia czegokolwiek na UEFI. Ani w zakładce Boot, ani w żadnej innej ;/

Gawel
komentarz
komentarz

Masz coś takiego Secure Boot State jeżeli jest na enabled do zmień na disabled  ,zapisz i zobacz czy wtedy się nie pojawi .Jak jest FastBoot to też wyłącz

zarzyczka
komentarz
komentarz (edytowane)
53 minuty temu, Gawel napisał:

Masz coś takiego Secure Boot State jeżeli jest na enabled do zmień na disabled  ,zapisz i zobacz czy wtedy się nie pojawi .Jak jest FastBoot to też wyłącz

Dziękuję za pomoc!

Miałam to disabled cały czas.

Zrobiłam inaczej, jeszcze raz wypaliłam obraz ISO na pendrive, tym razem zgodnie z tymi wskazówkami http://kasztelan.me/windows-10-uefi-partycja-gpt-jak-zainstalowac/ (wcześniej robiłam wg innego poradnika) i instalacja ruszyła, póki co! Oby doszła do końca.

 

EDIT: PRAWIE dobrze poszło. 

System zainstalowany, ruszył.

Ale po uruchomieniu komputera pokazuje mi się taki ekran.

Wybór systemu z partycji 3 (tam go teraz zainstalowałam) prowadzi do nowego, działającego systemu.
Wybór tej opcji poniżej prowadzi do powtórki z problemu wyjściowego :/
Sformatowałam dysk, na którym był system.
W BIOSie przywróciłam ustawienia fabryczne.
Co jeszcze? 

 

win10uruchamianie.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.