x-kom hosting

Automatyczne przyciemnianie ekranu na ciemnych tłach

anioł2009
utworzono
utworzono

Witam Panowie,

borykam się z problemem automatycznego przyciemniania ekranu gdy tło jest czarne lub inne ciemne.

O tyle jest z tym problem że jasność adaptacyjna w ustawieniach planu zasilania jest wyłączona a w sterownikach grafiki intela nic nie ma.

Macie jakiś pomysł jak to wyłączyć ??

Youki
komentarz
komentarz

Dziwne, jaką masz kompilację Windowsa?

Chodzi o Clevoszczaka z sygnatury, tak?

  • Dziękuję 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Windows 10 pro, wersja 1709, kompilacja 16299.192 i tak chodzi o tego Clevo ale na drugim laptopie  lenovo yoga500 z win 10 home też to mam :/

 

Youki
komentarz
komentarz

Dziwne, ani na wcześniejszym Asusie ani na obecnym Clevoszczaku niczego takiego nie dostrzegałem/dostrzegam. Z drugiej strony z tego co widzę to głównie się dzieje to na integrze Intela w przypadku laptopów, a ja nie mogę jej używać :E

 

Próbowałeś tego?

 

Cytuj

Go to "Intel Graphics and Media" setting in control panel.

 
Click Basic Mode
 
Go to power options
 
Click power source option on the top, Change it to "on battery
 
There will be "Power conversion Features" option
 
Disable the "Display Power Saving Technology"
 
The adaptive brightness problem is solved.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-desktop/how-do-i-disable-auto-brightness/e50fdfe0-d0e4-471c-8c33-92e79d3366e3

anioł2009
komentarz
komentarz

Tak mam to wyłączone :/

Youki
komentarz
komentarz

Sam sterownik do grafiki Intela próbowałeś na czysto zainstalować?

anioł2009
komentarz
komentarz

Generalnie reinstalowałem sterownik intela, aktualizowałem a nawet po formacie wgrywałem najnowszy. Później i tak stery od nvidii wgrywam bo mi gtx potrzebny :P  Skończyły mi sie pomysły już...Dodam że na win 8.1 pro też tak miałem 

Youki
komentarz
komentarz

Można jescze tak próbować, na własną odpowiedzialność

Cytuj

So did some research and found a solution through editing the registry.

instructions:

  1. press Win+r
  2. type regedit and press Enter
  3. navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Intel\Display\igfxcui\profiles\media\Brighten Movie and change ProcAmpBrightness to 0
  4. also navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Intel\Display\igfxcui\profiles\media\Darken Movie and change ProcAmpBrightness to 0

This should solve the problem.

https://superuser.com/questions/994443/brightness-changes-while-adaptive-brightness-is-disabled-in-windows-8-1-10

 

Jak nie to pewnie wyłączenie Integry załatwi sprawę, chociaż to żadne rozwiązanie problemu. :)

  • Dziękuję 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Ooooooooooooooooooooo to to to to to :brawa::brawa:  

No zobacz, tyle się obszukałem na necie a na to rozwiązanie nie trafiłem xD   Dzięki kurcze bo już mnie to denerwowało :P

Mam nadzieje że to nie wróci za pare dni xD

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.