x-kom hosting

Windows Defender - niedopracowanie blokady aplikacji.

buddookan
utworzono
utworzono

Mam włączona blokadę aplikacji w Windows Defender.

Blokuje ona wszystkie aplikację które chcą dokonać zmian na dysku.

Jest to ochrona m.i.  przed popularnymi ostatnio wirusami kodującymi zawartość dysku.

 

Nie jestem w stanie pojąc jak taka poważna firma nie potrafi dopracować tak podstawowego programu :

Popatrzcie na to :

blokada.png

 

Skąd mam wiedzieć co Windows Defender chce zablokować ?

Wejście w komunikat ( lub użycie opcji) przekierowuje nas tylko do wpisania wyjątku . Bez podania jakichkolwiek szczegółów.

Oczywiście radze sobie wpisując to co jest w wyszukiwarkę. Problem w tym :

- ze często w jednym ( widocznym ) katalogu jest wiele plików wykonywalnych i nie wiemy o który chodzi aktualnie.

- gdy plik jest w ścieżce   C:\Users\KTOS\AppData\ to  jest problem z dodaniem bo Windows nie pokazuje nam folderu AppData

- Gdy chcemy wycofać jakiś wyjątek to SIE NIE DA ! Nie ma takiej opcji w ogóle !

 

ps. Wyłaczenie blokady też jest dobre.  Czasem jak ją wyłacze to dalej mam komunikaty że Windows blokuje Aplikację chociaż nic takiego sie nie dzieje.

 

 

Może ja czegoś nie wiem ? Trudno uwierzyć że ak poważna firma z tyloma użytkownikami i nie potrafi tego dobrze zrobić. Ogólnie wygląda jakby ktoś zaczął coś programować ale mu sie odechciało.

  • 1 miesiąc później...

buddookan
komentarz
komentarz

Dzisiaj miarka sie przebrała.

 

Windows Defender pozwolił na zainfekowanie mojego komputera starym Trojanem https://www.microsoft.com/en-us/wdsi/threats/malware-encyclopedia-description?name=Trojan%3aWin32%2fDetplock&threatid=2147680291

Powiadomił mnie o tym dopiero przy ponownym uruchomieniu komputera.

Dodatkowo nie ten program nie usuwa zagrożenia. Baa. Na początku mimo hałaśliwych komunikatów co 5 sekund nadal twierdził że żadnego zagrożenia nie ma.

W końcu pojawiła się opcja: "Uruchom Akcję"

https://ibb.co/fYDS6c

Uruchomiłem i wiecie co ? Nic sie nie zmieniło. Co chwila mam hałaśliwy komunikat o zagrożeniu. Defender poleciał. Wgrałem normalny antywirus. Skasował Trojana i po problemie. 

 

Windows Defender to niedopracowany program który ma problemy z prostymi zagrożeniami. Nie potrafi usuwać wirusów które są mu znane.  Dodatkowo te problemy o których pisałem wyżej. Coraz barziej dochodzę do wniosku że te Ohy Ahy na temat Windows Defendera były sponsorowane.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.