x-kom hosting

Dodatkowy Wiatrak

Faziv
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Jak składałem komputer, tak dla bajerki dokupiłem sobie 2 wiatraczek, taki wiecie kolorowy szpan joł wypas. No ale po pewnym czasie zaczął on chodzić jak traktor, szum tego wiatraka słychać w całym domu, i moje pytanie jest takie ;

Jak ten wiatrak wyłączyć tak żeby nie chodził, przez dos,a/windowsa czy zdjąć obudowe i coś odłączyć ?

Byłbym wdzięczny za pomoc !

// Przenoszę do tunningu.

// NowakoV

WolfiK
komentarz
komentarz
Witam,

Jak składałem komputer, tak dla bajerki dokupiłem sobie 2 wiatraczek, taki wiecie kolorowy szpan joł wypas. No ale po pewnym czasie zaczął on chodzić jak traktor, szum tego wiatraka słychać w całym domu, i moje pytanie jest takie ;

Jak ten wiatrak wyłączyć tak żeby nie chodził, przez dos,a/windowsa czy zdjąć obudowe i coś odłączyć ?

Byłbym wdzięczny za pomoc !

Najprościej będzie odłączyć zasilanie do tego wiatraka(najprawdopodbniej molex- czyli kabel z taką końcówką jak do DVD-rom.) możesz wyczyścić wiatrak, ,,naoliwić" i może wtedy nie będzie głośny.

Lewy12
komentarz
komentarz

Odłącz go od zasilacza lub od płyty głównej być może jest brudny i wystarczy go wyczyścić.Jeśli jest podłączony pod płyte główną zmiejsz obroty w speedfanie.Jeśli pod zasilać to podłącz go pod 5V czerwony i czarny przewód.(molex)

Faziv
komentarz
komentarz

Dzięki bardzo =] A moje pytanie jest jescze takie, czy komputer tak chodząc sie nie przegrzeje ?

Lewy12
komentarz
komentarz

Tem. możesz monitorować np. everestem raczej nie powinien się przegrzać jeśli będzie podłączony podłączony pod 5V napewno nic mu się nie stanie.

Faziv
komentarz
komentarz

Podłączony był pod płyte główną = ] A właśnie, co do zasilacza (bo jak mniemam to to), to jest kolejny wiatrak, niestety jest to cała zabudowana skrzyneczka umieszczona w górnym rogu, a jest strasznie zakurzone (z zewnatrz czyściłem ile sie da), moje pytanie czy mogę to jakoś rozmontować ? (pentium 4)

Lewy12
komentarz
komentarz

Jeśli nie jest na gwaracji to możesz go rozkręcić i wyczyścić tylko niczego przy tym nie uszkodz.

Sonido
komentarz
komentarz

hehe ta skrzyneczka w górnym rogu to zapewne zasilacz :P wyjmij go i przeczyść np. sprężonym powietrzem. Koszt jednej puszki ok 10PLN-15PLN w zależności od pojemności.

Dafko
komentarz
komentarz

Lewy12 napisałeś: "że jak nie jest na gwarancji to możesz rozkręcić" ale co ma gwarancja do czyszczenia... tez mam kompa na gwarancji i juz nie raz go czyściłem odkręcając różne część czy mogę stracię przez to gwarancje??? Myślę że nie ale pytam bo to dziwne(ale i tak się nie martwię bo sklep w którym zakupiłem od wujka :D )

bastard
komentarz
komentarz
Lewy12 napisałeś: "że jak nie jest na gwarancji to możesz rozkręcić" ale co ma gwarancja do czyszczenia... tez mam kompa na gwarancji i juz nie raz go czyściłem odkręcając różne część czy mogę stracię przez to gwarancje??? Myślę że nie ale pytam bo to dziwne(ale i tak się nie martwię bo sklep w którym zakupiłem od wujka :D )

W hipermarketach i tym podobnych montuje się plomby gwarancyjne na obudowie żebyś nie mógł sprawdzić co Ci tam za szajs wsadzili :D

snip91
komentarz
komentarz

Plomby na budzie można zerwać, to tylko zabezpieczenie do transportu. Nie traci się gwarancji po zerwaniu plomb z obudowy.

Z zasilaczem jest inaczej, po zerwaniu gwarancja przepada.

bastard
komentarz
komentarz
Plomby na budzie można zerwać, to tylko zabezpieczenie do transportu. Nie traci się gwarancji po zerwaniu plomb z obudowy.

Z zasilaczem jest inaczej, po zerwaniu gwarancja przepada.

Nie wiem jak teraz ale kiedyś stosowano tego typu zagrywki ;) Plomby miały zabezpieczać przed ingerencją osób trzecich do wnętrza obudowy a kończyło to się tak że często pakowali sprzęt gorszy niż na papierze.

I gwarancji w hipermarketach udziela się na cały komputer a nie na podzespoły. Więc zerwanie plomby oznaczało złamanie warunków gwarancji

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.