x-kom hosting

Dyskietka startowa

lepakkomies
utworzono
utworzono

Przygotowuję kompa (i siebie też :P ) do formatowania i wedle instrukcji stworzyłam dyskietkę startową - tylko zastanawiam się po co w ogóle ona jest? tzn. czy będzie mi potrzebna podczas formatowania? ^^'

GoBi
komentarz
komentarz
potrzebna podczas formatowania? ^^'

Tak bedzie ona potrzebna do sformatowania dysku.. widze że masz win98 więc tym bardziej :) pamietaj że musisz na początku ustawić aby została zbotowana dyskietka... wtedy wpisujesz w wierszu poleceń z scieżką

A:/format c: lub C:/format c: :)

po formacie wpisujesz dysk cd-romu np. F:/setup i sie Instaluje :)

PS: Chyba wszystko dobrze napisałem :)

lepakkomies
komentarz
komentarz
pamietaj że musisz na początku ustawić aby została zbotowana dyskietka...

Znaczy, że mam ją zabezpieczyć przed zapisem przesuwając

suwak w narożniku dyskietki?

virus
komentarz
komentarz

Nie nie. Musisz wejść do BIOSu i zmienić kolejność botowania. Zaraz po włączeniu komputera na ekranie sie pojawiają różne napisy i na dole bedzie pisać "Press Del to enter the setup" lub coś podobnego (zamiast Del może być F1) i wtedy musisz kliknąć przycisk Del lub F1 i włączą sie ustawienia BIOS. Wybierz "Adwenced BIOS Features" (może to sie inaczej nazywać, zależnie od BIOSu jak masz ale podobnie) i odszukaj "First boot Device" i ustaw tam opcje "Floppy". Jak to ustawisz to wciśnij "ESC" > "F10" > klawisz "Y" > klawisz "Enter". Włóż dyskietke do stacji i uruchom komputer. Zrób format tak jak pisał Gobi. Po zakończeniu instalacji musisz ponownie wejść do BIOSu i zmienić tą opcje, o której pisałem na "HDD-0" i uruchom komputer. To wszystko.

Chyba dobrze wytłumaczyłem to.

dawert
komentarz
komentarz

Ale po co używać dyskietki?? przecież teraz są zbootowane windowsy 98

Master_PC
komentarz
komentarz

Kolega dawert ma rację. Plytka WIN98 jest bootowalna. Wtedy ustawiasz w BIOSie kolejność uruchamiania:jako pierwszy nosnik CD ROM ->Save&exit setup i Y (w miedzy czasie wkladasz plytke). Po restarcie wybierasz Uruchom komputer z obsluga CD ROM i wpisujesz C:format C: i klikasz Y. Po formatowaniu uruchamias instalacje

GoBi
komentarz
komentarz
przecież teraz są zbootowane windowsy 98

To własnie są teraz a nie wiem czy lepakkomies ma starą czy nową płyte.. dlatego podałem sposób żeby zachytało tak czy siak... ja pamietam że nie każda płyta była zbootowana.. kiedyś się jeździło na 98 :)

virus
komentarz
komentarz
ja pamietam że nie każda płyta była zbootowana

Nie każda była. Ja mam taką, która nie jest :P

kiedyś się jeździło na 98

I to ile czasu sie jeździło :P:P

lepakkomies
komentarz
komentarz

A ja mam jeszcze takie pytanie: czy jak mam Windows98SE to ta dyskietka startowa jest też potrzebna? Bo widzę, że nie podałam jaki mam dokładnie system - a to chyba ma znaczanie, która to wersja 98? ^^'

GoBi
komentarz
komentarz

To nie ma znaczenia jaki system.. wystarczy Ci jaka bądz dyskietka startowa... tzn. zeby była tylko do zbootowania :)

lepakkomies
komentarz
komentarz

Wszystko pieknie tylko mam pewien problem z utworzeniem tej dyskietki... mianowicie pokazuje mi się taka informacja:

dyskstartaa7.jpg

Znaczy, że mam włożyć do napędu płytę z instalatorem systemu? :| W ogóle co do tej dystkietki startowej to przypomniało mi się, że jak format robił mi serwisant komputerowy to nie wkładał żadnej dyskietki :| Więc jak to w końcu jest? :(

Fafu
komentarz
komentarz

Pisze ci przecież że masz włożyć płyte z instalatorem :P

Może serwisant miał płytkę startową?

Kurzun
komentarz
komentarz

Serwisant możliwe, że miał bootowalną płytę z Windowsem. A żeby zrobić dyskietkę musisz włożyć płytę z Windowsem !

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.