x-kom hosting

Windows 10 nie uruchamia się po aktualizacji

DHOTO
utworzono
utworzono

Witam,

Dzisiaj po zainstalowaniu się aktualizacji z windows update, nie mogę uruchomić komputera. Pojawia się tylko okienko do wyboru układu klawiatury a następnie ekran do odzyskiwania systemu windows (zdjęcie) [wybranie opcji kontynuuj powoduje restart komputera i wraca w to samo miejsce]. Format nie wchodzi w grę, ponieważ potrzebuję odzyskać z tego komputera pliki. Czy mogę podłaczyć dysk przez kieszeń na usb do innego komputera i skopiować dysk, jeżeli nie uda się tego inaczej naprawić?

 

Z góry dziękuję za pomoc20180204_154901.thumb.jpg.fa4dd03c7fd2fa667c1c5c6e88dd0ba2.jpg

Gawel
komentarz
komentarz (edytowane)

Próbowałeś wejść w opcję rozwiąż problemy/zaawansowane/naprawa podczas uruchomienia.Co do zgrania plików to lepiej wgrać jakiegoś linuxa na pendrive i wtedy masz dostęp do dysku

Edytowane przez Gawel
DHOTO
komentarz
komentarz

Próbowałem, pokazuje się wtedy komunikat zaraz po uruchomieniu że nie udało się przeprowadzić procedury naprawy.

Gawel
komentarz
komentarz

Przywracanie systemu.Przy każdej aktualizacji powinien utworzyć punkt przywracania

DHOTO
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli której opcji mam użyć i czy nic sie nie stanie z danymi na dysku.

Edytowane przez DHOTO
Gawel
komentarz
komentarz

Gorzej już nie będzie.Opcje zaawansowane i przywracanie systemu.Wybierasz ostatni punkt i klikasz dalej.Jeżeli chodzi ci o zdjęcia,dokumenty,muzyka itp. to nic nie stracisz

DHOTO
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki, zaraz spróbuję i zobaczę czy działa

 

EDIT: Jednak nie działa

20180204_213722.thumb.jpg.cf042c393348377e3e2b186eedc1eadc.jpg

Edytowane przez DHOTO
  • 3 miesiące później...
jackwit
komentarz
komentarz

Czy udało się rozwiązać problem? Mam to samo od wczoraj po aktualizacji win 10. Klapa totalna, nic nie działa! 

Adeptus Gedeon
komentarz
komentarz

Dokładnie taki sam problem. Przy przywracaniu systemu wyskakuje, że nie ma punktu przywracania (kliknięcie w "ochronę systemu" w okienku załączonym przez DHOTO nic nie daje). Z naprawą systemu tak samo - wyskakuje, że się nie da. Generalnie, natychmiast po włączeniu wyskakuje jako pierwsza rzecz nie wiedzieć czemu wybór układu klawiatury, potem od razu "Wybierz opcję" i ekran jak w pierwszym poście.

Cadmis
komentarz
komentarz

Również mam ten problem nic sie nie da zrobic

Maciej Zet.
komentarz
komentarz

Mam to samo po aktualizacji win 10 w dnia dzisiejszego. Juz wiecie jak rozwiązać problem? Moze jakis spec sie wypowie... 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Nikt z was nie podaje jaki macie sprzęt (procesor) więc to utrudnia rozpoznanie problemu. Nikt nie podaje jaką to była aktualizacja (numer) i to też nie pomaga w rozpoznaniu problemu.

Na to ostatnie akurat użytkownik ma mały wpływ, bo to tak zorganizowane, ze musi się uaktualnić nawet jeżeli programiści z Microsoft znowu coś źle zrobili.

Windows 10 to system, który eliminuje (czy to specjalnie czy to przypadkowo z powodu błędów w uaktualnieniach) podczas kolejnych dużych uaktualnień (są takie 2 w roku) starszy sprzęt i być może o to chodzi. Ale to tylko przypuszczenie.

W tym roku starsze procesory AMD mają problem.

Poniżej jak naprawić 100 błędów związanych z aktualizacją kwietniową 2018 r. Optymistycznie zakładają, że komputer się uruchamia i nadal działa.

https://www.windowscentral.com/windows-10-april-2018-update-common-problems-and-fixes

 

 

 

**************************

Jedyna konkretna rzecz jaką znalazłem. Być może dotknęła was (powodując błędy) poprawka KB4103721.

Cytuj

8 maja Microsoft rozpoczął aktualizowanie swojej pierwszej łącznej aktualizacji w celu rozwiązania niektórych problemów z dużą aktualizacją systemu Windows z dnia 10 kwietnia 2018 r. Na wielu forach użytkownicy narzekają, że po zainstalowaniu aktualizacji KB4103721 ich komputery nie chcą się uruchomić.

 

Więc jest to poprawka do aktualizacji z kwietna 2018. Poniżej jest link opisujący jak usunąć tą poprawkę

https://www.windowscentral.com/how-remove-update-kb4103721-windows-10-april-2018-update

Misiek.t
komentarz
komentarz

Witam, mam ten sam problem, czy ktoś próbował naprawiać według tej instrukcji? U mnie żadna opcja nie działa

Maciej Zet.
komentarz
komentarz

Dane procesora intel core i3-4000M cpu 2.40 GHz 2.40ghz pamięć 4gb 

nadal problem nie rozwiązany. Po jednej z napraw komputer sie włącza ale nic nie mozna zrobic, bo odrazu wyskakuje taki komunikat jak na zdjeciu .

image.jpeg

Gdy zrestartuje znow ekrany z poniżej. Nie przynosi skutku przywracanie i naprawa. Serdecznie prosze o pomoc, nie chce stracić rzeczy z dysku. Na tym tyko mi zalezy 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

jackwit
komentarz
komentarz (edytowane)

Intel i5, komputer niecały rok, Asus. Oddałem do magika, który stwierdził, że cała partycja poszła w cholerę, żadne opcje przywracania nie dały rady. Tylko instalacja win10 od nowa! Wszystkie dane utracone a komputer wykorzystywany do pracy w księgowości z pełnym programem księgowym, akurat tu miałem zarchiwizowane dane na bieżąco więc udało się odzyskać. Niestety płatnik zusowski i dane kilkunastu firm z paru lat zginęły! Po prostu masakra! Aktualizacja nazywała się 1709. 

Edytowane przez jackwit

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.