x-kom hosting

O praktykach sklepu Komputronik

cccc
utworzono
utworzono

Witam

W niewłaściwym czasie zachciało mi się składać nowy komputer. W "niewłaściwym" bo brak na rynku kart graficznych. A jak już są, to bardzo drogie. Ale to co wyprawia z cenami Komputronik to jest.... Też nie mają kart na stanie a kwoty wystawiają od 5,5k w górę (za 1080 ti).  To jest czyste NAKRĘCANIE rynku. ... Często u nich kupowałem ale od teraz koniec. Są inni, x-kom, direktpc, morele. Czy po prostu małe sklepy stacjonarne, które potrafią zaproponować mniejsze ceny niż taki ... moloch Komputronik. Na razie nikt nie wie kiedy i w jakich cenach będą nowe kary graficzne (obdzwoniałem) ale Komputronik prowadzi swoją politykę.

Szkoda, że takie fajne forum ma za partnera...

Nigdy więcej komputronik (JK)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czy ja wiem, widzę że Komputronik ma 1080 Ti od 4950pln, morele.net jedną za 4550pln, a x-kom nie ma żadnej. Nie wiem czy nie za szybko wyciągasz wnioski. Po prostu taki x-kom zdążył się wyzbyć kart zanim zareagował na sytuację, na rynku. Jakoś nie sądzę, by którakolwiek z firm była mniej pazerna od drugiej. Gdyby x-kom miał jeszcze zapas kart to stawiam, że nie odbiegały by cenowo od Morele czy Komputronika.

  • Dobra wypowiedź 1
cccc
komentarz
komentarz

GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1080 Ti Waterforce Xtreme Edition 11G - karta, którą chciałbym kupić

 

Cytuj

Gdyby x-kom miał jeszcze zapas kart to stawiam, że nie odbiegały by cenowo od Morele czy Komputronika.

aktualnie:

morele - 4 659 zł

komputronik - 5 490 zł

 

nie wiem co szanowny kolega by postawił, ale broniąc pazernego komputronika poszłoby się ....

prawie 8 i pół stówy różnicy na karcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nigdy więcej komputronik

 

JK  x 100

 

Kalli
komentarz
komentarz
5 minut temu, cccc napisał:

GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1080 Ti Waterforce Xtreme Edition 11G - karta, którą chciałbym kupić

 

aktualnie:

morele - 4 659 zł

komputronik - 5 490 zł

 

nie wiem co szanowny kolega by postawił, ale broniąc pazernego komputronika poszłoby się ....

prawie 8 i pół stówy różnicy na karcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nigdy więcej komputronik

 

JK  x 100

 

I tak Cię nie stać więc bez różnicy ile kosztuje

cccc
komentarz
komentarz

Skąd wiesz, że nie stać!

Karty pojawiły się przed południem. Było ich pięć sztuk. Do godz. 16-tej poszły wszystkie. W tym jedna do mnie. A komputronik niech sobie wsadzi....

Wiem, że i tak przepłacona, ale czekałem już od połowy grudnia a i prognozy na dostępność i spadek cen są nikłe.

Raz się żyje

 

Nigdy więcej komputronik

JK  x 102

Anawa
komentarz
komentarz

To znaczy nie podoba Ci się wysoka cena tej karty graficznej w Komputronik? Tak jak pisałeś, jest konkurencja na rynku. Nie ma obowiązku kupowania tylko w jednej firmie. Każdy indywidualnie podejmuje decyzję zakupową na podstawie swoich wymagań.

 

/A

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czemu uparcie piszesz 5500pln jak jest niecałe 5k za najtańszą i dostępną 1080Ti:

https://www.komputronik.pl/product/385844/asus-geforce-gtx-1080-ti-strix-11gb-gddr5x-vr-ready.html

 

Zgodzę się z tobą, że morele ma znacznie taniej, bo aż o prawie 700pln, ale tylko jedną dostępną kartę: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1080-ti-gaming-oc-11gb-gddr5x-352-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-gv-n108tgaming-oc-11g-976869/

Ale zadzwoń i sprawdź czy aby na pewno, bo pisze że mają jedną sztukę. Może tak na prawdę nie mają już żadnej sztuki i mogą nawet napisać, że kosztują 2k, bo i tak ich nie ma na stanie.

 

Masz rację, że podwyżki cen to żerowanie na ludziach, bo karta graficzna w istocie nie nabrała jakiś szczególnych właściwości, które mogły by tłumaczyć wzrost jej cen. Kapitalizm nie ma nic wspólnego z godnością czy jakimś kodeksem moralnym. Ale z drugiej strony każdy lubi te liberalne mądrości Korwina, a więc masz co chciałeś.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.