x-kom hosting

Zalman ZM-MFC1 - 3pin, 4pin

Sonido
utworzono
utworzono

yOo

Zamontowałem dziś kontroler obrotów Zalman ZM-MFC1. Ma on taką oto widoczną tu tablicę z mozliwościami połączeń wentylatorów (jak na schemacie).

zmmfc1installbig.png

Pierwszy port (patrząc od przodu panela) podłączyłem pod procka normalnie za pomocą 3pin. Nastepnie wentyl Arctic Cooling znajdujący się na przodzie budy również, bo posiada zlącze 3pin - bez problemu działa i reguluje obroty. Cooler na procku, wentyl AC 12cm z przodu działają bez zarzutów, jednak chciałbym jeszcze podłaczyć wentyl boczny i tylny, aby móc regulować i ich obroty. Problem jednak w dwóch wentylatorach NZXT, które znajdują się w budzie, otóż zasilane są za pomocą molexa 4pin. Jest co prawda możliwość takiego podłączenia do panelu, lecz trzeba rozcinać kable i wkręcić same druciki w panel. Nie chcę tego robić z dwóch powodów. Po pierwsze kabel od tych molexów jest i tak króki, że starcza mi tylko na jego ładne poprowadzenie po dnie obudowy, a po drugie nie chcę niszczyć tych molexów, bo jak kiedyś będę zmieniał wentylatory i np. chciał sprzedać obecne to będzie duży problem z ponownym wsadzeniem drucików w molexy. Także szukam jakiś przejściówek z molexa na 3pin.

Znalazłem na allegro takie: http://allegro.pl/item342724126__revoltec_..._4pin_3pin.html

Uważam, że będą OK, lecz nie wiem czy obroty i napięcie jakie daje molex i 3pin będą takie same, tzn. czy regulacja obrotów będzie taka sama jak w przypadku podłączenia bezpośrednio molexa do kontrolera.

Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia, otóż podłączenie zimnych katod do kontrolera. Otóż one też są zasilane molexem, a na panelu posiadam przełącznik 5V, OFF i 12V, zatem gdybym podłączył katody to mógłbym nimi sterować (włączać/wyłaczać,, a także chyba mógłby świecić jeśniej i ciemniej skoro ma 2 różne napięcia) prosto z panela, a nie sięgać na tył obudowy, aby załączyć je ze śledzia. Mam rację?

Jak sądzicie i co radzicie zrobić w tej sytuacji? Przejściówka czy może jakaś przedłużka molexa, aby podłączyć bezpośrednio, ale nie niszcząc tych molexów.

bastard
komentarz
komentarz

Te przejśiówki będą bardzo dobre ;) Sam takie posiadam (dostałem razem z wiatrakami cooler mastera) i nie wpływają w żaden sposób na wydajność wiatraków.

Sonido
komentarz
komentarz

Zamówiłem właśnie te przejściówki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=343581130. Jeżeli natomiast i one nie pomogą to za jakiś czas kupię chyba nowe wentyle. Najprawdopodobniej Scythe.

Próbowałem również podłączyć zime katody do kontrolera, aby móc sterować ich włączaniem i wyłączaniem. Niestety przy zmianie wajchą na 5V komp się wyłączał, przy przełączeniu na 12V nic się nie działo i katody nie świeciły. Czarny kabelek z molexa 4pin idzie przejściówką na 3pin. Rozciąłem 2 kable i wsadziłem kolorami do kontrolera i bez efektu.

Nie wiem jak rozwiązać ten problem, bo wiem na 100%, że da się tak zrobić, aby włączać katody z panelu, bo widziałem na YouTube oraz na innym forum.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.