x-kom hosting

powrot do OC

jason182
utworzono
utworzono

Po wymianie pamieci ktora padla mi po ostatnim OC wracam do bawienia sie tym kompem. W BIOSie juz podkrecilem na ile sie dalo, czyli o 4% co daje mi zegar 2,5 ghz

Pamieci mam dwie 400DDR o roznych timingach. Jako ze mam celerona to moga one pracowac tylko na predkosci 133Mhz [efekt. 266]. Podkrecilem juz w windzie procek do ~ 2530 Mhz. Pamieci pracuja juz w 140 Mhz.

Pytanie : czy majac taki zapas predkosci pamieci [przy dalszym podkrecaniu FSB] musze zwiekszac timingi ?

Juz raz probowalem zmieniac timingi, ale dalo sie tylko zmienic o jedna wartosc. Gdy zmienialem o wiecej to BIOS sie sam resetowal przy starcie kompa

pozdrawiam

swirek
komentarz
komentarz

Przy podkrecaniu pamieciom MHz timingi sie zwieksza (rozluznia) a nie zmniejsza. Np. majac CL4 (4-4-4-15) pokrecajac taktowania ustawiasz CL5 (i wtedy np 5-5-5-15)

jason182
komentarz
komentarz
Przy podkrecaniu pamieciom MHz timingi sie zwieksza (rozluznia) a nie zmniejsza. Np. majac CL4 (4-4-4-15) pokrecajac taktowania ustawiasz CL5 (i wtedy np 5-5-5-15)

Wiem... a napisalem gdzies ze zmniejszalem timingi ?? Moje pamieci maja problem ze zwiekszaniem... o zmniejszaniu nie ma mowy

I nie takie bylo pytanie...

swirek
komentarz
komentarz

Przepraszam, zwracam honor, moj blad.

Przeczytalem "zmieniac" jak "zmniejszac", za dlugo juz w robocie siedze ;). Dlatego sie tak zdziwilem. Sadze, ze jest tak, zeby pamieci dobrze wspolpracowaly powinny miec takie same timingi :)

jason182
komentarz
komentarz

spoko.. tylko czy bede musial zwiekszac te timingi zeby podkrecac dalej FSB. Bo wg mnie nie ma takiej potrzeby :/. Jesli ona moga chodzic z maks 200Mhz. Rozumiem gdyby normalnie chodzily z 200 i wtedy bym zwiekszal ich takty...

Co o tym myslicie ??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.