x-kom hosting

Jaki internet - Poznań

macko105
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, zastanawiam się nad zmianą internetu, bo jeśli chodzi o mój obecny to jakieś nieporozumienie. Obecnie posiadam East & West 60/10. 

Z tego co mi wiadomo, poza E&W mogę wziąć jeszcze internet Netia lub Inea.

 

Jeśli chodzi o to co mam obecnie i dlaczego chce zmienić. Jeszcze dwa lata temu walczyłem z nimi bo upload spadał do 700kbps, niestety nie uzyskałem nic poza mydleniem oczu na ich infolinii. Po przeprowadzce do innego mieszkania wszystko działało, aż do niedawna. Speed testy pokazują download od 10-50Mbps przy uploadzie zbliżonym do tego co jest w umowie - czyli około 10mbps z niewielkimi spadkami.

Problem jednak w tym, że po odpaleniu streama przy bitrate 5000, widać pomijane klatki i to że internet nie jest w stanie utrzymać tego bitrate'u. Wcześniej działało wszystko i na 6k bitrate. Nie chce mi się tam nawet dzwonić i pytać co jest, bo usłyszę że u nich wszystko spoko.

 

Mój router to TP-LINK TL-WR841N a komputer podłączony jest przez kabel.

 

Jeżeli mieszka ktoś w poznaniu - najlepiej na piątkowie to chętnie posłucham opinii o w/w dostawcach. 

 

edit

Jeszcze mam coś takiego jak Echostar. A internet zazwyczaj chodzi gorzej tak od godziny 16 do 22

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na stronie speedtest.net wykonasz testy. Z pięć w godzinach od 8:00 do 14:00. Następnie kolejne pięć w godzinach od 17:00 do 21:00. I następne pięć po północy. Zapisz wyniki i godziny. Następnie ponów testy kolejnego dnia i zobacz czy schemat się pokrywa. Testy wykonuj tylko w dni robocze, kiedy ludzie chodzą do pracy i szkoły.

macko105
komentarz
komentarz

Problem pojawił się kilka dni temu. Wcześniej działał normalnie przez całą dobę (no może poza zasięgiem wifi w mieszkaniu, ale to pewnie router). Jako jedyny w Polsce mam problem przeciążonej linii spośród tysięcy ludzi odpalających streamy o różnych porach dnia? Czy u nich w zasięgu 50 kilometrów nikt nie korzysta z internetu?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.