x-kom hosting

Słaby zasięg wi-fi

Ewelunka
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z internetem w domu. Już od wielu miesięcy. Normalnie internet na kablu działa szybko, oczywiste. Mam Orange, download jakoś 60 mb/s, upload ok. 8 mb/s. Ja siedzę koło routera i mam na kablu, a chłopak 2 pomieszczenia dalej na wifi i mu wolno chodzi. Mało tego, połączenie się z internetem przez telefon dalej niż pomieszczenie w którym jest router - graniczy z cudem. Kupiłam nawet wzmacniacz sygnału Wi-Fi TP-LINK, ale to raz działa, raz nie, czasem nawet jest gorzej i trzeba to odłączać. Dodam, że u innych ludzi jak byłam, to net działa dobrze w każdym pomieszczeniu. Nie wierzę by kilka metrów od routera robiło jakiś problem z zasięgiem. Co mogę zrobić by wzmocnić sygnał? Jakieś urządzenie dokupić? Jakoś inaczej ustawić? Mam modem od Orange Livebox 3.0.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Postaw router na wysokości około metra. Nic koło niego niech nie stoi. Najlepiej żeby był w samym centrum pokoju. Odległość nie ma tyle znaczenia co przeszkody. Ściana potrafi skutecznie tłumić sygnał.

Kalli
komentarz
komentarz

Livebox to słaba sprawa, słabe wifi i często się sypie. Używasz go tylko do internetu czy masz jeszcze TV? Bo kiedyś była opcja wymienić liveboxa na funboxa, ten drugi lepiej się sprawdzał. Albo odstawić livebox na bok i kupić jakiś dobry ruter zamiast niego. Nie wiem jaki masz budżet

Ewelunka
komentarz
komentarz (edytowane)

Mieszkam w bloku, ściany są dość grube, a wokół każdy sąsiad ma wifi i pewnie dlatego tyle zakłóceń.

Tylko do internetu używam. A monter orange zapewniał że to świetny modem i żeby go nie zmieniać. Ponoć wynajmujemy od nich, znaczy się tak jakby pożyczony. Dlatego nie zmieniałam tego modemu, bo myślałam że nie można. Nawet nie wiem czy bym umiała go potem dobrze skonfigurować. Co do budżetu, to pytanie czy nowy router byłby jakoś znacząco lepszy? Bo jeśli nic by nie polepszył zasięgu w drugim pokoju lub mało znacząco, to chyba nie ma sensu kupować nowego?

 

Edit: Aha, ponoć tu internet jest lub będzie możliwy na światłowód, stąd taki modem. Czytałam w necie że nie ma możliwości kupić takiego routera, co by współgrał ze światłowodem orange. Nie mam pojęcia o tym, ale to właśnie o to się rozchodzi że chyba nie ma innej opcji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.