x-kom hosting

Przy włączeniu PC, wyświetla się komunikat "Start pxe over ipv4/ipv6"

xianhua1
utworzono
utworzono

Witam

Przy włączeniu komputera wyświetla się komunikat "Start pxe over ipv4/ipv6".

Próbowałem zmienić priorytet botowania lecz Bios nie widzi dysku ani DVD. Podsylam zdjęcie.

 

Za odpowiedzi serdecznie dziękuję.

 

IMG-20180123-WA0005.jpg

IMG-20180123-WA0006.jpg

Youki
komentarz
komentarz
7 minut temu, xianhua1 napisał:

Próbowałem zmienić priorytet botowania lecz Bios nie widzi dysku ani DV

Rozumiem, że nic w konfiguracji ostatnio zmieniane nie było?

Masz możliwość sprawdzić czy ten dysk czy DVD jest wykrywany w innym urządzeniu, bądź lepiej, czy inny, sprawny dysk jest wykrywany na tej płycie głównej.

 

xianhua1
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety takiej możliwości nie mam. W ustawieniach nic nie było zmieniane. Nie wydaje mi się by była to wina dysku ani DVD gdyż oba nagle zniknęły. Komputer jest jeszcze na gwarancji więc zawsze można to oddać do serwisu.

Edytowane przez xianhua1
Youki
komentarz
komentarz
5 minut temu, xianhua1 napisał:

Nie wydaje mi się by była to wina dysku ani DVD gdyż oba nagle zniknęły.

Raczej po prostu plyta ich nie wykrywa.
Jak masz gwarancję to korzystaj.

 

xianhua1
komentarz
komentarz

A jak sprawić aby je wykrywala ? Jest to dosyć nowy Bios i nie mam z nim za dużo doświadczenia.

Youki
komentarz
komentarz

Przywróć do ustawień domyślnych, wtedy powinno wykrywać, chyba, że uszkodzone masz złącza SATA na plycie.

 

xianhua1
komentarz
komentarz

Bios ewidentnie widzi dysk i DVD Ale nie ma ich na liście bootowania. Od kilku dni przeszukuje Internet i nadal nic. 

20180125_095634.jpg

20180125_095614.jpg

Udało mi się zobaczyć pulpit lecz po zresetowaniu  komputera Bios nadal nie bootuje dysku. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.