x-kom hosting

Problem z internetem

urtas123
utworzono
utworzono

Witam. Od jakiegoś czasu mamy problemy z internetem. Wcześniej mieliśmy pakiet 5 mb w domu 3 komputery z których 2 były do gier online, wspólnie z bratem graliśmy w cs:go i ping w granicach 80 bez lossu itp. Od naszego dostawcy internetu za to, że już długo mamy od nich internet dostaliśmy w prezencie podwyższony pakiet do 10 mb, i od tego czasu pojawiły się problemy 1 spalił sie router (wiem ze to nie ma nic wspolnego z podniesiem internetu) router został wymieniony przez naszego dostawce, od tego czasu pojawił się problem w domu z zasięgiem i zostały dołożony 2 anteny do rutera i jest troszkę lepiej w grach ping wzrósł 120- 1000 nawet pingu. Po konsultacji telefonicznej z dostawcą internetu stwierdzili że za dużo pobieramy i przez to mamy teraz problemy z internetem, żyjemy w takich czasach gdy jedna gra waży średnio 40gb i postanowili za dopłatą 5 zł podnieść pakiet do 15 mb i powinno być okej, jednak to nic nie pomogło bo nadal były problemy choć na 1 komputerze szło dość płynnie grać online, została wymieniona antena na duchu na nową i teraz jest tragedia całkiem prędkość pobierania jest 400kb/s w porywach 800kb/s na żadnym z komputerów nie da się grać online w cs:go czy fortnite nawet gdy nikt nie kozysta z internetu bo np. w cs:go jest 80%loss i 1070 ping więc nawet płynnie chodzić nie idzie a jak patrzę z strony speedtest.pl to tam jest napisane ze wszystko jest ok. Mieszkam w małej wiosce mój dostawca to jest 4Lan, zaczynamy się zastanawiać nad zmianą dostawcy internetu, którego wy byście polecali tak żeby szło noramlnie pograć oraz internet był w rozsądnej cenie. Dodam jeszcze ze tak się dzieje zwłaszcza w godzinach 12-22 od 24-12 można normalnie grać bez pingu lossu itp POMOCY BO ZWARIUJE!

Bez tytułu.jpg

Dzonej13
komentarz
komentarz

Pomijam, że 15Mb/s to dzisiaj dosyć wolno... Ja miałem podobnie z internetem mobilnym od Orange w Cieszynie. Jako że to w zasadzie straszna wieś to zasięg sieci był słaby, a użytkowników w moim obszarze sporo (akademik i wiele osób miało internet z orange). W nocy czy wcześnie rano Internet działał całkiem w porządku, ale w godzinach popołudniowych ledwo dało się załadować Google. U Ciebie to może nie być kwestia anteny, routera itp tylko właśnie dostawcy. 

urtas123
komentarz
komentarz

Dobrze rozumiem tylko najdziwniejsze jest to że mamy od nich internet od 10 lat może i wcześniej nie było takich problemów jak teraz. I co na jakiego dostawcę zmieniłeś teraz? 

10 godzin temu, Dzonej13 napisał:

Pomijam, że 15Mb/s to dzisiaj dosyć wolno... Ja miałem podobnie z internetem mobilnym od Orange w Cieszynie. Jako że to w zasadzie straszna wieś to zasięg sieci był słaby, a użytkowników w moim obszarze sporo (akademik i wiele osób miało internet z orange). W nocy czy wcześnie rano Internet działał całkiem w porządku, ale w godzinach popołudniowych ledwo dało się załadować Google. U Ciebie to może nie być kwestia anteny, routera itp tylko właśnie dostawcy. 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.