x-kom hosting

[OPINIA] Strona WWW dla pubu.

fafa16
utworzono
utworzono (edytowane)

Jest to pierwsza strona, którą oddaje do oficjalnego użytku dla pewnego pubu.
Zapraszam do oceny a porady bardzo mile widziane.


PS: NIe jest jeszcze dokończona. 

 

 

5a6626f9ebeac_simple.htmlsite.thumb.png.30ba85cf24033d49726ebacf66744546.png

 

 

simple2.0.html

demonix
komentarz
komentarz

podaj link tak to nic nie można ocenic bo nie zobaczę kodu

fafa16
komentarz
komentarz
2 godziny temu, demonix napisał:

podaj link tak to nic nie można ocenic bo nie zobaczę kodu


Okej ale interesuje mnie też wizualnie co sądzicie :)

simple2.0.html

szymonko
komentarz
komentarz

Ile zajęło Ci zrobienie tej strony?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

fafa16
komentarz
komentarz
2 godziny temu, szymonko napisał:

Ile zajęło Ci zrobienie tej strony?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

 

Pryznam szczerze, ze dziubalem te strone po trochu kilka dni... eksperymentowalem rozne opcje (jakos nie potrafilem wymyslec jakiegos ladnego stylu i wygladu). 
Dwa razy chyba pisalem od poczatku (raz bo zmienila sie wizja i dwa bo kod to byl wielki chaos) i tak wyplulem to... ale przyznam szczerze ze gdybym mial dzisiaj do tego usiasc i wiedzial, ze tak to ma wyjsc to zrobilbym tto w kilka dni mysle. 

demonix
komentarz
komentarz

1. Jak wrzucisz na serwer posypią Ci się linki bo z pliku wychodzi że wpisałęś je tak

Quote

C:\Users\Fafa\Desktop\Grafika\Simple\Birre\brewdog-brewdog-punk-india-pale-ale.png

 

nie używa się już znacznika center

i <br /> a nie </br>

 

ogólnie id dla elementu powinno być unikalne na danej stronie, klasy mogą się powtarzać patrząc od strony kodu troszkę tragedia. U Ciebie <div id="birretxt"> występuje kilka razy

 

 

przeskanuj sobie tą stronkę walidatorem w3c i zobaczysz ile tam jest błędów. Style najlepiej przenieść do oddzielnego pliku

fafa16
komentarz
komentarz

Ktoś ma pojęcie może, dlaczego da się przesunąć suwak w prawo i strona zostawia wolnego miejsca po prawej?

 

demonix
komentarz
komentarz (edytowane)

wrzuć to najakiś swrwer zaprezentuj i powiemy bo tak to ... masz darmowe cba albo coś podobnego

  • 1 miesiąc później...
fafa16
komentarz
komentarz
Dnia 2.02.2018 o 17:29, demonix napisał:

wrzuć to najakiś swrwer zaprezentuj i powiemy bo tak to ... masz darmowe cba albo coś podobnego

http://simplepub.cba.pl/
 

Jest! Mam tylko problem ze zdjęciami teraz, coś mi nie wczytuje jpg a o png juz wgl nie wspomne :/

 

BaruEM
komentarz
komentarz (edytowane)

Logo zasłania menu, do określenia szerokości strony używałeś wartości w px czy w %?

Plus tekst się wykrzacza - "ÄźŤĹ" - spróbuj użyć utf-8.

Patrząc na kod jest strasznie słabo czytelny, style przerzuciłbym do css'a.

Zdjęcia się wykrzaczyły ponieważ powinny być w jednym folderze z plikiem .html lub dla porządku np. w folderze images, ścieżka dostępu w kodzie jest do twojego prywatnego komputera.

Ogólnie duży śmietnik.

 

 

  • 2 miesiące później...
demonix
komentarz
komentarz (edytowane)

poczytaj sobie kiedy stosowac class a kiedy id. Menu można było zrobić na lista a nie divach. znacznika center już się nie używa od centrowania treści sa css. Strona się sypie przy rwd. W zasadzie to w ogóle nie ma rwd. Po dwa sam wygląd strony też nie zachęca do jej odwiedzenia.

 

Chcesz się uczyć html + css to polecam pobrać darmową temlpatke psd sprzerobić na html i pokazać tu to templatka to strona proszę oceńcie. I przerób jakiś tutorial o tym jak tworzyć strony, bo kod tego co zrobiłeś jest okropny! I to nie powinien być zbyt zaawansowany tutorial.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.