x-kom hosting

wybór neta ( jak najlepszy)

Cobel
utworzono
utworzono

Witam w listopadzie kończy mi się umowa i mam dosyć swojego internetu mam 12 mb w multimedi zwiększenie odpada nie chce już tej sieci bo problem jest taki że blokują porty tcp czy udp oraz upnp albo to ruter nie wiem i nie można grać w gry sieciowe czy ściągać torrentów. Szukam internetu w cenie gdzieś tak do 100 zł interesują mnie orange światłowód od orange 600 czy 300mb słyszałem że mają najniższe pingi to prawda ? Potrzebuję otwartych portów i publiczny adres ip, moze byc dynamiczne (dla bezpieczeństwa). Albo jakiś LTE wybrać żeby być mobilny myślałem o t-mobile mimo że najbliżej mam stację BTS od play 3 pasma po 1800 najmocniejsze w pobliżu ale ponoć mają najsłabszy lte.

Hadesowsky
komentarz
komentarz
Dnia 22.01.2018 o 18:57, Cobel napisał:

Witam w listopadzie kończy mi się umowa i mam dosyć swojego internetu mam 12 mb w multimedi zwiększenie odpada nie chce już tej sieci bo problem jest taki że blokują porty tcp czy udp oraz upnp albo to ruter nie wiem i nie można grać w gry sieciowe czy ściągać torrentów. Szukam internetu w cenie gdzieś tak do 100 zł interesują mnie orange światłowód od orange 600 czy 300mb słyszałem że mają najniższe pingi to prawda ? Potrzebuję otwartych portów i publiczny adres ip, moze byc dynamiczne (dla bezpieczeństwa). Albo jakiś LTE wybrać żeby być mobilny myślałem o t-mobile mimo że najbliżej mam stację BTS od play 3 pasma po 1800 najmocniejsze w pobliżu ale ponoć mają najsłabszy lte.

Z T-MOBILE bym się tak nie śpieszył, przez ostatnie kilka dni prędkość im strasznie spadła i nie jest to tylko moja opinia.

  • Dziękuję 1
Cobel
komentarz
komentarz

A wie ktoś Czy dobry jest ten z orange !?Bo trafiam na negatywne opinię ale zresztą o wielu sieciach nie tylko tej.

Cobel
komentarz
komentarz

ktoś coś ? dobry ten internet światłowód wypowie się ktoś ?

politolog
komentarz
komentarz
Dnia 1.02.2018 o 20:07, Cobel napisał:

dobry ten internet światłowód wypowie się ktoś ?

Światłowód to tylko marketing , mój kolega ma DO 100 Mb/s w Orange realnie speedtest pokazuje 50 Mb/s Pomarańczowi mają wyjątkowy dziadowski sprzęt np Funbox obok routera nie powinien leżeć. Tak samo znieśli roaming od czerwca co jest śmiechem na sali .

Cobel
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 5.02.2018 o 21:39, politolog napisał:

Światłowód to tylko marketing , mój kolega ma DO 100 Mb/s w Orange realnie speedtest pokazuje 50 Mb/s Pomarańczowi mają wyjątkowy dziadowski sprzęt np Funbox obok routera nie powinien leżeć. Tak samo znieśli roaming od czerwca co jest śmiechem na sali .

A widzisz jeszcze jakieś wady i czy konieczne jest od nich funbox ? Bo u mnie jest tylko multimedia na mojej ulicy i lte a z tej multimedii jestem nie zadowolony ma być kiedyś światłowód. Umowę mam do listopada.

Anawa
komentarz
komentarz
Dnia 22.01.2018 o 18:57, Cobel napisał:

Szukam internetu w cenie gdzieś tak do 100 zł interesują mnie orange światłowód od orange 600 czy 300mb słyszałem że mają najniższe pingi to prawda ?

Ping zależy od tego, w jakim miejscu się znajdujesz.

 

Najprawdopodobniej opcja 600 Mb/s u Ciebie odpada, ponieważ zgodnie z regulaminem "Opcja 600 Mb/s jest dostępna na wybranym obszarze 76 gmin. Lista gmin dostępna jest na stronie www orange.pl oraz w salonach Orange."

 

Ja na Twoim miejscu w takiej sytuacji wziąłbym najtańszy pakiet, czyli opcja 100 mb przy umowie na 24 miesiące z rabatem za wyrażoną zgodę na korzystaniem z e-faktur i telefoniczny kontakt marketingowy, co wynosi 39,99 PLN za pierwsze 12 miesięcy, a kolejne 12 miesięcy 69.69 PLN (+ do wszystkiego jednorazowa oplata instalacyjna - o ile występuje). Jeżeli masz więcej pieniędzy, to można pokusić się o pakiet wyżej. Najwyższy pakiet tylko pad warunkiem, że znajdujesz się na obszarze, w którym ta opcja obowiązuje.

 

/A

  • Super 1
Cobel
komentarz
komentarz

Sprawdzałem na panwybierak.pl i u mnie nie ma nic jest tylko multimedia i LTE a na stronie orange nie ma światłowodu jest tylko neostrada 10mb na moim miejscu zamieszkania . Gorzów Wielkoposki.

  • 4 miesiące później...
andrzej98
komentarz
komentarz

Do mnie przyjechali panowie od neostrady, popatrzyli, popatrzyli "wie pan co? nie opłaca nam się. trzeba by kabel zmienić". Wieś, pod Krakowem, w mojej części wsi są ponoć jakieś stare kable, że neta nie pociągną :D

  • 2 tygodnie później...
szaki
komentarz
komentarz

Orange daje zawsze publiczne IP tylko zmienne chcesz stale i przezroczysty router to tylko opcja DSL

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.