x-kom hosting

GF 6800 XT VS Radeon x800 SE

esgacz
utworzono
utworzono

Witam Forumowiczow!

Mam taki problem:( Dzisiaj dostalem radka x800 SE a wczesniej w komputerze mialem GF 6800XT. Czy moze mi ktos doradzic ktora z tych kart jest lepsza, wydajniejsza?? obie sa bardzo podobne parametrami.

Pierwsza to radeon x800 SE 256mb/256bit DDR3

Druga to GeForce 6800 XT 256mb/256bit DDR3

Pozdrawiam!

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Lepszą konstrukcję rdzenia ma 6800 XT, ale X800 SE ma sporo wyższe taktowania (425/800 w RX800SE vs. 325/700 MHz w GF6800XT), co wg Benchmark.pl daje mu przewagę. Mi również wydaje się, że jest szybszy.

Zapraszam tu: http://www.gph.benchmark.pl/ - porównaj sobie dane.

Rdzeń prawdopodobnie można w tym SE podkręcić do 475 MHz (czyli o 50), ale zależy to od zastosowanego układu chłodzenia (piszę to dlatego, że niektóre X800 Pro i X800 XT miały ten sam rdzeń - R420, ponadto ten rdzeń jest LEPSZY od wprowadzonego później do wersji PCI-Express Pro i XT rdzenia R423, który był niżej taktowany). Być może napisałem to nieco niezrozumiale, więc ujmę to krótko - na 80% masz na swojej karcie rdzeń, który powinien chodzić szybciej. Ale uważaj z chłodzeniem.

esgacz
komentarz
komentarz

Wszystko zrozumiale jak dla mnie dziekuje:) a rdzen mam R420

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.