x-kom hosting

Prosty program w C++

fafa16
utworzono
utworzono
#include <iostream>

using namespace std;

int main()
{
    int cale;
    int wynik;

    wynik = (cale*2.54);

    cout << "Witaj w kalkulatorze cali/centymetry" << endl;
    cout << "Podaj ilosc cali:";
    cin >> cale;
    cout << cale << " to " << wynik << " cm" << endl;

    return 0;
}

Dostałem proste zadanie z książki  o C. problemik.thumb.jpg.bac36e9d959a9bb8896a76ceaaab41c6.jpg

Co takiego robie  źle? :/

pestka12
komentarz
komentarz

zmień int wynik na float albo double ale ja polecam float i zapis wynik=(cale*2.54); zapisz pod cin>>cale i będzie działać. A wychodzi tak dlatego że robisz obliczenia przed podaniem zmiennej cale co powoduje że na początku są tam jakieś śmieci i wychodzą takie wyniki i zrobiłeś typ int a on jest do typu całkowitego liczby np: 1,2,3,4,5,6 a double i float jest do np:2.54 , 3.60 , 10.15.

  • Dobra wypowiedź 1
fafa16
komentarz
komentarz
20 godzin temu, pestka12 napisał:

zmień int wynik na float albo double ale ja polecam float i zapis wynik=(cale*2.54); zapisz pod cin>>cale i będzie działać. A wychodzi tak dlatego że robisz obliczenia przed podaniem zmiennej cale co powoduje że na początku są tam jakieś śmieci i wychodzą takie wyniki i zrobiłeś typ int a on jest do typu całkowitego liczby np: 1,2,3,4,5,6 a double i float jest do np:2.54 , 3.60 , 10.15.


Grazie amigo :)

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.