x-kom hosting

Problemy ze świeżym win10

Jazzers
utworzono
utworzono

Cześć

Mam w domu dwa kompy: laptopa z win10 i nowego pc-ta z win7. Niestety okazało się, że microsoft nie wspiera procesorów intela siódmej i ósmej generacji dla systemu windows7 przez co nie mogłem pobierać nowych aktualizacji. Postanowiłem zmienić system na win10, ale tutaj pojawiają się problemy. Pobrałem mediatool ze strony microsoftu i zainstalowałem win10. Super, ale kiedy wpisuję klucz? Czy automatycznie ściągnęło mi win10 na poczet laptopa, którego używam w tej samej sieci czy windowsa7, którego miałem wcześniej zainstalowanego?

Poza tym kłopot jest taki, że często jak włączam komputer to nie widzi kabla od internetu. Jaka może być tego przyczyna? Czy może być to związane z systemem win10? (dodam, że na win7 miałem to samo i kupiłem nowy system właśnie dlatego bo myślałem, że ma to związek z brakiem najnowszych aktualizacji).

Pozdro

Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Jazzers napisał:

Super, ale kiedy wpisuję klucz? C

Wpisujesz podczas instalacji, w przypadku pobierania 8.1 czy 10 nie trzeba podawać wcześniej klucza jak to ma miejsce w przypadku Win 7.

Jazzers
komentarz
komentarz
6 minut temu, Youki napisał:

Wpisujesz podczas instalacji, w przypadku pobierania 8.1 czy 10 nie trzeba podawać wcześniej klucza jak to ma miejsce w przypadku Win 7.

W ogóle nie było wymagane wpisanie klucza. Ani przy pobieraniu ani przy instalacji.

Youki
komentarz
komentarz

Instalowałeś system od nowa czy po prostu aktualizowałeś siódemke do dziesiątki?

Jazzers
komentarz
komentarz (edytowane)

No wydaje mi się, że instalowałem system od nowa. Ściągnąłem miediatool i nie było opcji aktualizacji ani nic. Ściągnął się system i zainstalował, wszystkie dane zostały na kompie

Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Jazzers napisał:

Ściągnął się system i zainstalował,

To nie była instalacja od nowa. :V 

 

Jazzers
komentarz
komentarz
25 minut temu, Youki napisał:

To nie była instalacja od nowa. :V 

 

Czy mam zrobić tak?

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10startfresh

 

Sorki, że marudzę, ale większość tematów na internecie opisuje po prostu to co ja zrobiłem i wole sie upewnić żeby nie musieć przechodzić przez ten proces ponownie.

Youki
komentarz
komentarz

Nie. Pobierz ISO za pomocą Media Creation Tool, wrzuć na pendrive i z boot menu z pendrive uruchom instalator.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.