x-kom hosting

Konsola czy PC

Kawaa94
utworzono
utworzono

Siemka mam takie pytanie do posiadaczy konsoli Xbox one lub PS 4. Zastanawiam się nad kupnem konsoli Xbox One X i tutaj moje pytanie czy przesiadając się z PC (wcześniej nie posiadałem  żadnej konsoli) nie będę rozczarowany. Posiadam TV 50 cali 4k więc pod XoX w sam raz. Doczytałem, że sporo gier na konsoli chodzi w 30 fps np. taka forza horizon 3 dostępna też na PC gdzie mógłbym grać na 60 fps, różnica będzie duża między konsolą a kompem? Aktualnie posiadam taki PC( Intel Core i5-459 , Gigabyte GeForce GTX 970 , DDRAM3 Crucial 8192MB 1600MHz Ballistix Sport XT CL9 , Gigabyte GA-H81-D3  ), ale niektóre podzespoły mógłbym wymienić lecz w cenie tej konsoli kupie tylko kartę graficzną typu GTX 1070. Prosiłbym o opinie posiadaczy konsol jakie są wasze wrażenia z gry na konsoli i czy lepiej zainwestować w PC zamiast kupować Xbox lub PS4 PRO.

DamnGoodgamer
komentarz
komentarz (edytowane)

Posiadam setup z 1060 6gb, nie jest to top tier ale większość gier odpalam w high/1080p/75hz, kupiłem do tego PS4 (wesja slim) i muszę powiedzieć, że performance BARDZO zależy to od gry.
Przykładowo taki DOOM chodzi całkiem dobrze, nie jest to 1080p tylko 900p z tego co kojarzę, a fpsy oscylują średnio w granicach 45-60 zależnie od lokacji, patrząc na cenę konsoli (1000zł, gdzie do komputera płaciłem więcej za samą kartę graficzną) to bardzo dobry winik.
Rozczarowaniem była jednak najważniejsza dla mnie gra - Bloodborne, który nie jest w najmniejszym stopniu grywalny, nie mam tu na myśli locka do 30fps, bo nie przeszkadza mi taka ilość, wcześniem miałem laptopa i jestem do tego przyzwyczajony, z Bloodborne sytuacja wygląda inaczej, gra nie potrafi się wyświetlić na moim telewizorze (47-50cali LG nie pamiętam dokładnie z opcją TruMotion200Hz). Wizualnie jest to 15-20fps z niedopuszczalnym rozmyciem, przy poruszaniu kamerą nie jestem w stanie zobaczyć przeciwnika tylko jego kolory rozmazane na tle lokacji. Konsolę zostawiłem w domu rodziców żeby Ojciec oglądał sobie netflix i grał w gry przygodowe typu Syberia 3.
Polecam Ci pooglądać różnego rodzaju zestawienia gier na Youtubie i zobaczyć jak to w miarę chodzi.

Co do cen gier, premiery są bardzo drogie, po 250-320zł, jednak co miesiąc dostajesz kilka gier za płacenie abonamentu (20-30zł/miesiąć) do tego dość częste przeceny typu -75% na świeże tytuły, czyli taki Just Cause 3 kupisz za 20-25zł, oczywiscie mam na myśli wersje elektroniczne.

Edytowane przez DamnGoodgamer
  • Super 1
Kawaa94
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź ! Interesują mnie głównie gry typu Forza, Fifa, UFC, w strzelanki raczej nie mam zamiaru grać na konsoli jakoś nie wyobrażam sobie Bfa 1 na padzie do tego wystarcza mi mój PC. Na oku mam raczej Xboxa One X widziałem abonament Game Pass, w którym jest spora liczba tytułów to pobrania w cenie tej usługi więc dla kogoś kto nie miał styczności z konsolą to bardzo ciekawa opcja.

Głównie chodzi mi o to czy gry na konsoli w tych 30 fps chodzą płynne i nie będę rozczarowany po odpaleniu danego tytułu. Na moim PC po zmianie liczby fps z 60 na 30 w takich grach jak Wiedźmin 3 lub GTA 5 jest znaczna różnica w rozgrywce. Fifa 18 na konsoli jest już chyba w 60 klatkach więc z tym nie będzie raczej dużej różnicy.

DamnGoodgamer
komentarz
komentarz
9 minutes ago, Kawaa94 said:

Głównie chodzi mi o to czy gry na konsoli w tych 30 fps chodzą płynne i nie będę rozczarowany po odpaleniu danego tytułu. Na moim PC po zmianie liczby fps z 60 na 30 w takich grach jak Wiedźmin 3 lub GTA 5 jest znaczna różnica w rozgrywce.


Gry będą chodziły dokładnie tak samo jak do tej pory widziałeś to na PC jeśli chodzi o różnicę między 30 a 60fps, to nie jest zależne do sprzętu na którym grasz, po prostu 30 to 30, a 60 to 60 i zawsze będzie płynniejsze. Do tego dochodzi róźnica czasu reakcji plamki, gdzie w monitorach jest to 1-5ms, a w telewizorach możesz mieć 20ms, a nawet więcej. 

  • Super 1
Kawaa94
komentarz
komentarz

TV jaki posiadam to Samsung UE50MU6172 nie jest to jakaś rewelacja, ale jak na razie spokojnie mi wystarczy z tego co widziałem to czas reakcji był około 19ms więc nie jest najgorzej.

Czyli z tego co rozumiem te 30 fps na konsoli spokojnie wystarcza na płynną rozgrywkę bez jakichkolwiek przycinek?

DamnGoodgamer
komentarz
komentarz

O ile zrobiłeś błąd w nazwie procesora i jest to i5-4590 a nie i5 pierwszej serii nawet (nawet ich nie pamiętam ale powiedzmy 450).
Uważam, że twój obecny komputer jest wydajniejszy niż konsole i będziesz zawiedziony ich działaniem.
Jeśli po prostu chcesz mieć konsole, polecam jednak PS4 ze względu na jakość i ilość tytułów ekskluzywnych (praktycznie 95% tytułów na xboxa jest jako win10 ex, czyli zagrasz też na PC) a do tego znacznie większy rynek gier używanych.
Zobacz sobie ostatni problem z pubg, gdzie na xbox1 mial 13-22fps, a na xbox1x 20-30fps.
Jeśli chciałbyś zmodernizować komputer, twoja obecna karta wystarczy na 2 lata mniej więcej, zacznij od procesora, płyty i ramu, za 2 lata możesz się zdecydować na jakis gtx3060-70 powiedzmy.

  • Super 1
Kawaa94
komentarz
komentarz

Po prostu chciałem podpiąć konsole pod tv usiąść na kanapie i odpalić sobie jakąś gierkę nie siedząc przed monitorem komputera. W sumie masz rację bo większość gier z Xboxa odpale również na PC. 

 

Moglbym dokupić również samego pada pod PC i podłączyć go do telewizora i byłby podobny efekt jak w przypadku konsoli. A teraz pytanie czy taka Forza Horizon 3 na tym PC po podłączeniu do TV będzie śmigać podobnie iak w przypadku konsoli? Oczywiscie tam zrobiłem błąd procek to i5-4590.

DamnGoodgamer
komentarz
komentarz

Forza Horizon 3 GTX 970 OC | 1080p | FRAME-RATE TEST

Gość ma tu lepszy procesor i ram, więc z ultra zejdziesz do high, wciąż lepiej niż na xboxie.
Pamiętaj też, że ta generacja została zaprezentowana w 2013 roku, a więc możliwe, że za 2 lata pojawi się nowa (mniej więcej taką samą żywotność ma twoja 970 do odpalania gier na high medium-high w 1080p).
Controller i receiver do xboxa360 to 120zł, do xboxa1 jakieś 200zł (z czego 360 jest dla mnie wygodniejsza).

  • Super 1
Kawaa94
komentarz
komentarz

Czyli podsumowując jeśli nie mam potrzeby kupowania konsoli to mój PC spokojnie mi wystarczy i lepiej wstrzymać się do premiery nowych i wtedy myśleć nad tym tematem. A co z rozdzielczością 4K oferowaną przez Xbox X na moim sprzęcie możliwe jest odpalenie gier/filmów w tej rozdzielczości?

DamnGoodgamer
komentarz
komentarz

To 4K to taki chwyt marketingowy, rozdzielczość jest skalowana do 4K ale często bez AA i innych dodatków, to jak włączyć grę na PC w 4K ale z ustawieniami medium, Pro i X dostały lepszą kartę graficzną, niestety procesory wciąż są zbyt słabe żebyś dostał to 4k i więcej niż 30fps w nieliniowych grach, gdzie trzeba więcej obliczeń CPU (przykładem właśnie PUBG). 970 powinieneś wyciągnąć 2k z pewnymi kompromisami w ustawieniach, chociaż sam polecam 21:9 przykładowo 2560x1080 dla większej immersji w grach.
Z tym 4K chodzi o to, że konsoli używasz do telewizora 45-50cali, gdzie rozdzielczość 1920x1080 jest dość marna na tak duży ekran i widać piksele, dla monitora 24-27 cali na PC jest to wystarczające, więc dostajesz praktycznie ten sam efekt, często z minusem dla konsol, zwłaszcza w klatkach na sekundę.

  • Super 1
Kawaa94
komentarz
komentarz

Okej wielkie dzięki za pomoc teraz muszę sobie sam przemyśleć czy jest sens kupowania takiej konsoli.  Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za Twoją opinię.

Badger20k
komentarz
komentarz

Przesiadłem się z kompa (ponad 25 lat grania głównie na pc) na xboxa X. Granie na wygodnej pufie z telewizorem 55 cali to bajka...:)

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.