x-kom hosting

Ból nadgarstka i dłoni

sharkoon6
utworzono
utworzono

Nie wiem czemu nagle po 5 latach korzystania z komputera i przeniesieniu sie do pracy zaczal mnie bolec nadgarstek i gorna strona dloni, czuje bol i ograniczenie, smaruje masciami rozciagam sie, o co moze chodzi? Czy to roznica w sprzecie, ze np mam inna myszke w pracy i w domu albo to ze mamy inne klawiatury?
czytalem o zespole ciesni nadgarstka, mam nadzieje ze mnie to nie trafi, nie wiem jak tego unikac

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Może postaraj się by w czasie pracy nie mieć zbytniego zgięcia w nadgarstku, tak by dłoń była w jednej linii z przedramieniem. Za pewne będziesz musiał wyregulować wysokość krzesła i podłokietników. Poza tym, są podkładki pod mysz z wsparciem dla nadgarstka, tylko troszkę droższe od zwykłych. Pod klawiaturę także dostaniesz takie bajery.

sharkoon6
komentarz
komentarz

Tyle że w pracy mamy fotele z podłokietnikami i zawsze mam na tej samej wysokosci łokiec co nadgarstek, jedyna rozniac to to ze myszki tam są o wiele mniejsze. W  domu korzystam z logitech mx518, to spora myszka, albo tez to wina klawiatury? w domu mam sharkona skiller skg1 z ktorego korzystam od miesiaca, wysokie sa klawisze moze o to chodzi

r102
komentarz
komentarz

Chyba jedna z IMHO najlepszych  podkładek pod mysz, muszę cię zmartwić masz właśnie zespół cieśni nadgarstka :(

9256278a992b84b8dfe3356184c854e7.jpg

sharkoon6
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tym ciesniem nadgarstka to mnie nie strasz, dopiero zaczalem prace w firmie obslugujacej baze danych na komputerze, codziennie wprowadzam dane do komputera i obsluguje myszke wyszukujac ofert dla klientow, wczesniej przez 7 lat siedzialem po 10h dziennie przy komputerze i nic mi sie nie dzialo. Mnie boli glownie sam nadgarstek a nie dlon

A ta podkladka wyglada jak nocnik i nie wiem jak ma mi pomoc podkladka pod nadgarstek skoro wtedy nie bede mogl ruszac dłonia i operowac myszka

r102
komentarz
komentarz

Cóż - skoro wiesz lepiej to po co zakładasz wątek - przy okazji - życzę powodzenia w pracy...

 

EOT.

  • Super 1
sharkoon6
komentarz
komentarz

mysle ze to wina wysokiej klawiatury, sharkoon ma wysokie klawisze sczegolnie jak podlozylem oringi (gumki). generalnie jestem graczem fast sens dlatego w grach operuje glownie samym nadgarstkiem a nie jak to niektorzy cala reka czy przedramieniem, przeciazylem ten nadgarstek, musze go rozciagac jakos

  • 1 miesiąc później...
aniolek32
komentarz
komentarz

Myślę, że warto udać się z tym do odpowiedniego specjalisty. Taka pomoc będzie najodpowiedniejsza.

  • 3 tygodnie później...
sharkoon6
komentarz
komentarz

porozciagalem, zrobilem cwiczenia yogi i pomoglo

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.